ויטמינצ'יק

הטריק של ויטמינצ'יק: איך אין מדבקה אדומה על הבקבוק?

איך על התרכיז של "אסם", ויטמינצ'יק - כבר לא מופיעה יותר מדבקה שמזהירה את הצרכן מסוכר בכמות גבוהה? קבלו את הטריק של החברה, שכולל "הוראות הכנה למיהול חדש" ו"מתיקות מופחתת בכל כוס משקה מוכן"
שאול אמסטרדמסקי
01 באפריל 2022
12:02

תקשיבו, אני רוצה לספר לכם סיפור מדהים על ויטמינצ'יק. התרכיז הזה של אסם שמכינים ממנו פטל או מה שזה לא יהיה, זה סיפור מטורף. ואני מודה, לא אני שמתי לב לסיפור הזה, מי ששמה לב לסיפור הזה זו גילי בר-הלל, היא מי שתרגמה את ספרי הארי פוטר לעברית ויש לה הוצאת ספרים משלה.

לפני שבועיים היא שמה לב שעל הבקבוק הוויטמינצ'יק שלה לא מופיעה יותר המדבקה האדומה הקטנה הזאת שאומרת שיש המון סוכר במשקה הזה, והיא לא הבינה איך זה יכול להיות. הדבר הזה הוא רק סוכר, עם קצת ויטמינים, בסדר, אבל מלא מלא סוכר.

ואז היא גילתה שהחליפו את האריזה של הוויטמינצ'יק. ומקדימה כתוב כך: הוראות הכנה למיהול חדש ומתיקות מופחתת בכל כוס משקה מוכן. מה אסם עשו? האם הם החליפו את כמות הסוכר בוויטמינצ'יק והפחיתו אותה? ממש ממש לא!  הם פשוט העבירו את האחריות אלינו, הצרכנים. במקום להכין 60 כוסות של ויטמינצ'יק מבקבוק כזה, עכשיו אפשר להכין 80 ומשהו כוסות, פשוט תשימו פחות ויטמינצ'יק בכל כוס. 

עכשיו, אתם יכולים להגיד לעצמכם שזה קשקוש מקושקש, אבל זה לא. בזכות התרגיל הזה אסם פטרו את עצמם לא רק מהמדבקה האדומה, אלא הם גם משלמים פחות מס על הדבר הזה. כי החל מחודש ינואר יש מס על משקאות ממותקים, גם על זה.

אבל אם יש פה פחות סוכר, אז זה פחות מס ואז הצרכנים עדיין יקנו את זה כי זה יהיה פחות יקר. עכשיו, אני יודע, תגידו: תגיד לי, אתה מבלבל את המוח על ויטמינצ'יק? יש דברים יותר חשובים. אבל בסוף, כשהילד שלכם או הילדה שלכם יכינו לעצמם כוס ויטמינצ'יק נראה לכם שהוא ישים פחות רק בגלל שזה כתוב עכשיו  על האריזה?

מס חטאים | חיות כיס

לא. הוא יקבל את אותה כמות סוכר מבלי שיש פה מדבקת אזהרה ומבלי שהחברה משלמת את כל המס  שהיא צריכה.