הרס באוקראינה
צילום: רויטרס

שר הבריאות הורוביץ: "אתמוך בסנקציות על רוסיה"

שר האוצר ליברמן לכאן רשת ב: "מגנה את הטבח בבוצ'ה. מתעסקים במלחמה באוקראינה במקום באיומים על ישראל" • שר הביטחון גנץ לכאן רשת ב על הטבח בבוצ'ה: "מגנה רצח מהסוג הזה, זה באמת פשע מלחמה" • בשאלה אם צה"ל ערוך לעוד מבצע אמר גנץ: צה"ל תמיד דרוך, בעזה מבינים מה יקרה אם הם יסלימו את המצב
בנימיני וגואטה
04 באפריל 2022
07:07
עודכן ב 17:54

קבר האחים, הגופות וההרס: שליחת כאן חדשות בדיווח בלעדי מבוצ'ה

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, אומר היום (שני) כי יתמוך בהחלטה להצטרף לסנקציות על רוסיה. בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב אמר הורוביץ כי מדובר בעניין שהממשלה צריכה להחליט עליו וכי היא תשקול את השיקולים השונים. "מה שנעשה כאן זה דבר מחריד. ישראל מההתחלה לא ישבה על הגדר, אנחנו לחלוטין בצד האוקראיני ומושיטים עזרה", אמר השר.

האזינו לריאיון עם שר הבריאות ניצן הורוביץ בכאן רשת ב

שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס היום גם הוא לעדויות לטבח בעיירה בוצ'ה שבאוקראינה, ואמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב כי "חובתנו לגנות כל טבח חפים מפשע, מדובר בפשעי מלחמה". הוא הוסיף כי "מה שמפריע שמתעסקים במלחמה באוקראינה ומתעלמים מכל האיומים נגד מדינת ישראל. באיראן בימים האחרונים מאיימים להשמיד את היישות הציונית - לא שמעתי שום גינוי". 

האזינו לריאיון עם אביגדור ליברמן

על המתיחות הביטחונית אמר ליברמן: "גם לגבי אזרחי מדינת ישראל הערבים - מי שנאמן למדינה אין שום שסיבה שלא יקבל את מלוא הזכויות, ואלו שמסיתים וקוראים להשמיד אותה - להילחם בהם ביד קשה. הניסיון לרצות קיצוניים זו הטעות. גם לגבי הרשות הפלסטינית צריך לנקוט באותה מדיניות".

מוקדם התייחס שר הביטחון בני גנץ לעדויות לטבח בבוצ'ה ואמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב: "אני מגנה רצח מהסוג הזה, זה באמת פשע מלחמה". הוא הוסיף כי "צריך להקפיד גם במלחמה על ערכים שנקראים מוסר לחימה. לצערי אזרחים עלולים להיפגע במסגרת לחימה, אבל הם לא יכולים להירצח תוך כדי הלחימה. פה היה משהו שנראה כמשהו מאוד חמור". 

הוא הוסיף על האפשרות שעקב הגינוי של לפיד נגד רוסיה ייפגע חופש הפעולה בסוריה, והשיב: "נמשיך לפעול בכל מקום במזרח התיכון שבו אנחנו צריכים לפעול". 

האזינו לריאיון עם שר הביטחון בני גנץ 

גנץ אמר בריאיון כי הפגישות שלו עם מלך ירדן עבדאללה השני ועם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן יימשכו. לדברי גנץ, הוא מקיים את הפגישות הללו בשיקול דעת ואינו מתכוון להתעסק בפוליטיקה קטנה. "יש פה מדינה לנהל". 

על המצב הביטחוני אמר גנץ כי צה"ל תמיד דרוך לכל מבצע. "בעזה מבינים מה יקרה אם הם יסלימו את המצב", אמר שר הביטחון. עוד ציין כי אינו חושב שחמאס קשורים לפיגועים האחרונים, אך לדבריו, יש מאמצי הפעלה מרצועת עזה נגד ישראל.

על הפרצות בגדר המערכת אמר גנץ כי "אנו מודעים לחולשות, תגברנו עוד יותר את המאמצים, ואנו מצויים בעבודת מטה שתאפשר לנו לשפר את המכשול לאורך התפר. אנו מנהלים ככל האפשר את המאמצים בכל הזירות".

איך עוצרים את הטרור מלהגיע לערי ישראל? | עוד יום

בנושא ההקלות לפלסטינים בחודש הרמדאן, הסביר שר הביטחון כי צריך להקפיד להפריד בין מבצעי הטרור לקהל הרחב. "אנו שוקלים על בסיס יומיומי מה נכון לעשות, ומפעילים את כל שיקולי הביטחון האפשריים", אמר גנץ.

עוד אמר גנץ כי הוא לא ויתר על שאיפותיו להיות ראש הממשלה. "אני צובר ניסיון, ואני מזכיר לכולם שאני בחרתי להיכנס לממשלה הזאת כי רציתי בקיומה ואני עדיין רוצה בקיומה. כל עוד היא תשרת את המדינה אני אהיה חלק ממנה".

אבו מאזן בסלון של שר הביטחון | עוד יום