אשרם
צילום: גטי אימג'ס

לינוי אשרם פורשת: "ספורטאי צריך לדעת מתי לפרוש בשיא"

האלופה האולימפית הודיעה על סיום הפרק התחרותי בחייה, ואמרה במסיבת עיתונאים שכינסה: "מרגישה שאני פורשת בשיא וזו תחושה נפלאה" • אשרם תצטרף לצוות האימון של נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית
יואב בורוביץ' וליאן וילדאו
04 באפריל 2022
12:33
עודכן ב 13:55

האלופה האולימפית בהתעמלות אמנותית, לינוי אשרם, הכריזה היום (שני) על פרישה מתחרות. במסיבת עיתונאים שכינסה אמרה בנאום הפרישה שלה כי "הרגשתי שהגעתי לתחנה הסופית במסע שלי". אשרם תצטרף לצוות האימון של נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית, ותכנס לתפקיד עוזרת המאמן. 

בריאיון לליאן וילדאו ואסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב אמרה אשרם: "כל ספורטאי צריך לדעת מתי לפרוש בשיא ולהמשיך הלאה. עכשיו אני מוכנה לתרום ממה שאני יודעת לדור החדש. שמחה שאני ממשיכה את הדרך שלי לצידה של איילת זוסמן. ההחלטה לפרוש התקבלה כמה חודשים אחרי האולימפיאדה, לא הייתה נקודה ספציפית שבה זה קרה. קשה מאוד לעכל ישר את מה שהיה. נכנסתי לשגרה של לימודים בווינגייט וזה נבנה". 

האזינו לריאיון עם לינוי אשרם

"חשוב לי להגיד לספורטאים הצעירים, קודם כל תאמינו בעצמם שאתם יכולים להגיע הכי גבוה שאפשר", המשיכה אשרם. "באתי לאימון הראשון ולא הבנתי מילה ממה שהמאמנת אמרה. היום הגעתי למצב שאני מדברת רוסית כמעט שוטף". 

"אני מרגישה שאני פורשת בשיא וזו תחושה נפלאה, ספורטאי צריך לדעת מתי לפרוש", הוסיפה אשרם  במסיבת העיתונאים שנערכה קודם לכן. "אני חבה את ההצלחה להמון אנשים. אני שואלת את עצמי – באמת, אני זו שזכיתי במדליית זהב אולימפית? אני שמחה שהצלחתי להגשים את החלומות וכעת יש לי תקווה להמשיך להצליח כמאמנת". 

באולימפיאדה שנערכה בטוקיו בחודש אוגוסט האחרון עשתה אשרם היסטוריה והפכה לספורטאית הראשונה בישראל שזוכה בזהב אולימפי. האלופה האולימפית זכתה במהלך הקריירה המוצלחת בעשרות מדליות. חוץ מהמדליה האולימפית זכתה אשרם בשש מדליות כסף וחמש ארד באליפויות עולם במכשירים השונים, שלוש מהן בקרב רב. המתעמלת הישראלית זכתה בתואר אלופת אירופה בקרב רב בשנת 2020 ובתרגיל האלות בשנת 2021. בנוסף זכתה בארבע מדליות נוספות באליפויות אירופה במהלך הקריירה. 

ההצלחה באליפות העולם

הזהב באליפות אירופה