סגן השר אביר קארה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אביר קארה נחקר בעקבות ההצבעה הכפולה בכנסת

סגן השר נחקר בלהב 433 בחשד לביצוע עבירות של מרמה, הפרת אמונים וזיוף • ביולי האחרון הצביע במליאת הכנסת גם עבור ח"כ עידית סילמן.
זאב קם ואורלי אלקלעי
04 באפריל 2022
11:28
עודכן ב 15:34

סגן השר במשרד ראש הממשלה אביר קארה נחקר היום (שני) בלהב 433 בעקבות ההצבעה הכפולה בחודש יולי במליאת הכנסת. הוא נחקר בחשד לביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה וזיוף.

מאגף החקירות במשטרה נמסר כי קארה נחקר לאחר גביית הודעות מעדי ראיה ומעורבים, ואיסוף חומרי חקירה נוספים. החקירה התבצעה באישור היועצת המשפטית לממשלה ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

בחודש יולי האחרון קארה הצביע באחת ההצבעות גם עבור חברת הכנסת עידית סילמן ממפלגת ימינה. מיד לאחר ההצבעה, באופוזיציה דרשו לעצור מיידית את ההצבעות עד לבירור, ולבסוף החליט יו"ר הכנסת מיקי לוי על הפסקה לצורך בדיקה. אחרי שחודש הדיון, האופוזיציה יצאה מהמליאה במחאה.

בלשכתו של קארה טענו אז כי "חבר הכנסת אביר קארה הצביע בשגגה ממחשב לא נכון של חברת הכנסת עידית סילמן והודיע במיידי על טעותו ליו״ר הכנסת על מנת שההצבעה תתוקן". חבר הכנסת אמיר אוחנה דרש לבדוק אם היו עוד מקרים של הצבעה כפולה וחברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס קראה: "דורשים חקירה פלילית".