סניף ארומה רננים

בן 50 מורדם ומונשם בבית חולים – שתה חומר ממס שומן בסניף של ארומה

מבית החולים בכפ"ס נמסר: "המטופל הגיע בהכרה אך עם קשיים בבליעה, תחושת צריבה מהפה עד לאזור החזה, נפיחות בשפתיים והקאות". בהמשך החליט הצוות הרפואי להרדים את המטופל, מצבו יציב • מהנהלת הרשת נמסר: "בודקים את המקרה במלוא החומרה והרצינות" • המשטרה פתחה בחקירה בחשד לרשלנות
סיון סיסאי
04 באפריל 2022
14:30
עודכן ב 15:08

גבר כבן 50 מורדם ומונשם בבית החולים מאיר בכפר סבא, לאחר שלפי החשד שתה חומר ממס שומן בסניף של רשת בתי הקפה ארומה בקניון רננים ברעננה. מבית החולים נמסר כי הגבר הגיע אתמול (ראשון) בהכרה עם כוס השתייה, ובבדיקת מעבדה שנערכה בבית החולים התגלה שמדובר בחומר בסיס חזק המאפיין ממיסי שומן. בהמשך החליט הצוות הרפואי להרדים את המטופל, מצבו יציב. המשטרה פתחה בחקירה בחשד לרשלנות.

מארומה נמסר כי הרשת בוחנת את המקרה "במלוא החומרה והרצינות". עוד נכתב בהודעת הרשת כי "מבדיקתנו עד כה נראה כי מדובר בכוס שהכילה חומר ניקוי שקוף, אשר אחד העובדים השתמש בה בטעות, להכנת משקה שהוגש ללקוח. אנו מתנצלים בפני הלקוח מעומק ליבנו על המקרה החמור, מאחלים להחלמתו המהירה ופועלים על מנת לחדד ולשפר את הנהלים בשימוש בחומרי ניקוי בסניף הנדון ובכל סניפי הרשת, ולמנוע מקרים כאלה בעתיד".

ד"ר קובי מצגר מבית החולים מאיר מסר: "המטופל הגיע בהכרה אולם עם קשיים בבליעה, תחושת צריבה מהפה עד לאזור החזה, נפיחות בשפתיים והקאות. מיד כשהבנו כי לא מדובר בתגובה אלרגית אלא בתגובה לחשיפה כימית הזעקנו באופן מיידי צוות אף אוזן גרון. הצוות אבחן כי קיימת חסימה בנתיב האוויר והוא נלקח באופן מיידי לחדר ניתוח על ידי רופאים מרדימים לצורך אבטחת נתיב האוויר וביצוע הרדמה והנשמה".

באוקטובר 2019 אירעו שני מקרים בהם גבר ואישה הורעלו לאחר שאכלו כריך טונה בסניפים של רשת ארומה בתל אביב. באחד מהמקרים אושפזה שירי פורר, אם לשניים ממזכרת בתיה, במצב קשה. לאחר שתחקרה את האירוע, החליטה ארומה לסיים את ההתקשרות עם זכיין אחד מסניפיה ועם עובד נוסף, ולעבור לאריזות טונה אישיות שייפתחו רק לאחר ההזמנה.