זוכה פרס ישראל

פרס ישראל בתחום מפעל חיים מוענק למריומה קליין

קליין היא מקימת רשת בית השנטי לבני נוער. בנימוקי הוועדה נכתב: "הדיבר 'ואהבת לרעך כמוך' הוא נר לרגליה, מנחילה עקרונות חינוך, הכלה וטיפוח של אוכלוסיות בסיכון להשתלבותן מחדש בליבת החברה הישראלית" • כלת פרס ישראל לכאן חדשות: "עם פרס או בלי, אמשיך לעשות את זה עד המוות שלי. המתנה הכי גדולה עבור ההתמדה היא ההערכה לעשייה שלי"
לירן כוג'הינוף
04 באפריל 2022
19:08

פרס ישראל בתחום מפעל חיים יוענק למריומה קליין, מקימת רשת בית השנטי לבני נוער, כך הודיעה היום (שני) ועדת הפרס. בנימוקיה ציינה הוועדה: "פרס ישראל בתחום מפעל חיים - תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה לשנת תשפ"ב מוענק לגב' מריומה קליין על פועלה רב השנים במישור החברתי-קהילתי.

"עם פרס או בלי, אמשיך לעשות את זה עד המוות שלי". כלת פרס ישראל מריומה קליין

"הדיבר 'ואהבת לרעך כמוך' מהווה נר לרגליה. בעשורים האחרונים היא יזמה, הקימה ומפעילה את בית השנטי בפריסה ארצית רחבה, המיועד לאוכלוסיות בשוליים החברתיים של מדינת ישראל ללא הבדל דת, גזע ומין". עוד הדגישה הוועדה כי: "מריומה מנחילה עקרונות חינוך, הכלה וטיפוח של אוכלוסיות בסיכון להשתלבותן מחדש בליבת החברה הישראלית".

עם הודעת פרס מפעל חיים למריומה קליין הסתיימו למעשה ההכרזות על פרס ישראל, עם שבעה חתנים ושלוש כלות. קליין מסרה לכאן חדשות בהתרגשות: "אני בשוק. עם פרס ישראל או בלי, אני אמשיך לעשות את זה עד המוות שלי. זה שרואים את העשייה שלך ונתונים לה הערכה זו המתנה הכי גדולה עבור ההתמדה. אני רוצה להגיד בצניעות - תודה למדינת ישראל".