פידא כיואן
צילום: מתוך דף הפייסבוק

עונש מוות הוטל על תושבת חיפה שהורשעה בהחזקת סמים באיחוד האמירויות

פידא כיואן, בת 43, עברה לאמירויות לפני כשנה לצורך עבודה בתחום הצילום והגרפיקה • עורכת דינה פונה לרשויות המדינה: רה"מ הקודם הביא במטוס ישראלית שנעצרה ברוסיה, יש למדינה יכולת להתערב • ההערכה שעונשה יומר למאסר ממושך • ממשרד החוץ נמסר: המקרה מוכר ומטופל, אנו בקשר עם המשפחה
ורד פלמן וחן ביאר
05 באפריל 2022
11:07
עודכן ב 13:53

פידא כיואן, תושבת חיפה בת 43, נידונה בסוף השבוע שעבר באיחוד האמירויות לגזר דין מוות, בשל החזקה של חצי קילו קוקאין. ההערכה היא שעונשה יומר למאסר ממושך. כיואן עברה לאמיריות לפני כשנה לצורך עבודה בתחום הצילום והגרפיקה. היא הייתה מעורבת בעבר בהפעלת בית קפה בחיפה ובארגון מסיבות במקומות שונים בארץ ובשטחי הרשות הפלסטינית. ממשרד החוץ נמסר כי המקרה מוכר ומטופל, וכי הם נמצאים בקשר עם המשפחה באמצעות המחלקה לישראלים בחו"ל ונציגויות ישראל.


חאלד, אחיה של פידא, סיפר לכאן חדשות סיפר כי אחותו שובתת רעב כרגע. לדבריו היא סיפרה שעברה מכות והתעללות בכלא באמירויות כדי שתודה בדברים שלא עשתה. "לא נתנו לנו לראות אותה. היא מדברת בטלפון עם אמא שלי. היא עצורה לבד, כל התיק נפל עליה. פנינו למשרד החוץ".

עו"ד תמי אולמן, שנשכרה לייצג את כיוואן, מסרה: "המשפחה פנתה אליי אתמול ואני פונה לרשויות בישראל כדי שיפעילו את היכולות שלהם מול הרשויות בדובאי. ראש הממשלה הקודם הביא במטוס ישראלית שנידונה ברוסיה ולכן יש למדינה יכולת להתערב. פידא הכחישה ובית המשפט לא קיבל את עמדתה ומצא אותה אשמה, אחרי שנה שהיא במעצר".

מאז חתימת הסכמי אברהם ביקרו מאות אלפי ישראלים באיחוד האמירויות. לפני כחודשיים אף נחתם הסכם תיירות בין המדינות שכחלק ממנו יעודדו שתי המדינות תיירות הדדית וייקדמו חבילות משותפות לשווקי תיירות מועדפים ומרוחקים.

שר החוץ של איחוד האמירויות, עבדאללה בן זאיד, ביקר בארץ בשבוע שעבר במסגרת "פסגת הנגב" ואמר בהצהרתו: "אנחנו סקרנים, רוצים ללמוד דברים חדשים ולדעת. ישראל היא חלק מהאזור כבר זמן רב, אבל לא הכרנו אחד את השני, זה הזמן להתעדכן ולהכיר. 300 אלף ישראלים ביקרו באמירויות בתוך שנה וחצי – זה מראה כמה אנחנו סקרנים ורוצים להכיר".