-

ההאקרים שפרסמו את פרטיו של ראש המוסד: "ישראל ניסתה להתנקש בנשיא קזחסטן"

בתחילת השבוע קזחסטן הודיעה כי עצרה אדם בעל אזרחות זרה שתכנן להתנקש בנשיא טוקאייב
גילי כהן
05 באפריל 2022
11:27

ההאקרים שפרסמו את פרטיו של ראש המוסד טוענים כי "ישראל ניסתה להתנקש בנשיא קזחסטן". עוד טוענים ההאקרים כי בידיהם מידע נוסף "על נוכחות הביון הישראלי במדינה". בתחילת השבוע קזחסטן הודיעה כי עצרה אדם בעל אזרחות זרה שתכנן להתנקש בנשיא קאסים-ג'ומרט טוקאייב.

בחודש שעבר סוכנות הידיעות האיראנית נור ניוז, המזוהה עם המשטר האיראני, פרסמה סרטון הכולל פרטים אישיים על ראש המוסד דוד ברנע, ונטען כי מדובר בחלק ממבצע מודיעיני לחשיפת פרטים אודותיו. בידיעה מופיע תצלום אוויר של מה שנטען כי הוא ביתו של ראש המוסד, תצלום של תעודת זהות שנטען שהיא שלו וכרטיס טיסה על שמו.  ממשרד ראש הממשלה נמסר: "החומרים המדוברים ישנים ואינם ממכשיר הטלפון של ראש המוסד". 

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי בישראל רואים במבצע חשיפת הפרטים של ראש המוסד ניסיון תגובה לפעולה המיוחסת למוסד במערב איראן, בו הושמד האנגר ענק עם מל"טים התקפים מתקדמים. לפי הניתוח שנעשה בישראל, מדובר במכשיר סלולארי ישן ששימש את רעייתו של ראש המוסד. לא מדובר בפריצה לא למחשבו של ראש המוסד דוד ברנע ולא לטלפונו האישי. בישראל רואים בפעילות הזו תוצר של יכולת סייבר שאינה משמעותית, בטח בהשוואה לפעילות המיוחסת לישראל, שהשמידה מאות מל"טים מתקדמים.

מה הצית את המהומות בקזחסטן? | עוד יום