עידן רייכל
צילום: זיו חדש

עידן רייכל: "פעמיים בדואים הורידו אותי מהכביש לאילת, הנגב מערב פרוע"

בפוסט נוקב שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, כתב הזמר: "הנגב בשליטה מוחלטת לשרירות ליבם של עבריינים בדואים"
איציק זוארץ
05 באפריל 2022
19:01

הזמר והיוצר עידן רייכל יצא היום (שלישי) נגד חוסר המשילות בנגב, והגדיר את המצב כ"מערב פרוע". בפוסט נוקב שפרסם בפייסבוק חשף רייכל: "פעמיים בשנה האחרונה - אולצתי לרדת לשולי הדרך, על ידי נהגים בדואים, אלימים, מאיימים".

עוד כתב רייכל: "תחושת חוסר האונים, כשאתה נתון לגחמות של פורעי חוק , היא איומה. אי השליטה בחייך באותם רגעים, המענה האומנם מהיר של המשטרה שעדיין רק מאפשר להם לעקוב אחר מיקומך, אבל בגלל המרחקים העצומים לא מאפשר להם לשלוח ניידת לכל נקודה בזמן מהיר - כל אלה משאירים אותך אבוד, במדינה שלך. בדרך לחופש, טיול, הופעה או עבודה.

"בפעמים האלה אתה מרגיש שהנגב הוא באמת מערב פרוע. בשליטה מוחלטת לשרירות ליבם של עבריינים בדואים. או סתם בריונים. המאבק להחזרת השליטה, החוק והסדר בנגב - הוא לא כלי פוליטי, לא איזה תווית או נושא שעליו צריך להתווכח, והוא בטח לא עניין של ימין ושמאל, וגם לא 'מאבק אישי של איתמר בן גביר'".

הזמר ממשיך וכותב: "אני הייתי שמח שנחיה כולנו בשלום, אבל אם כבר מישהו אמור לחשוש - אז לא אזרחים שומרי חוק. בארה״ב, שכשעוצר אותך שוטר - אתה רועד. אפשר לעשות סדר. פעם היית מפחד לרדת לרכבת התחתית בניו יורק כמעט בכל שעות היום. אחרי שראש העיר נתן לשוטרים שם לעשות את העבודה, וגיבה אותם - הרבה יותר בטוח שם. להחזיר מיד את השליטה, החוק והסדר לכבישי הדרום".

ארגון הוועד להצלת הנגב הגיב לפוסט של רייכל: "אנו גאים שאומן בחסד עליון דוגמת עידן רייכל, מביא את המציאות שאותה חיים תושבי הנגב אל קידמת הבמה, ובעיקר מסביר שמהות המאבק לריבונות הוא איננו פוליטי. עידן רייכל מביא טעימה ממציאות של חבל ארץ מוזנח, חבול, פצוע ועזוב. אנו מאמינים שבזכות מובילי דעת כמו עידן נחזיר לחיינו את השפיות. עידן, תודה לך".