-

כוחות הגיעו לעצור פלסטיני שמזוהה עם דאעש ליד ג'נין - אך הוא נעלם

הפעיל, עומר אל-ג'עברי, נעלם מביתו וניסיונות לעצור אותו כשלו. אין מידע על כוונתו לבצע פיגוע | פרסום ראשון
גל ברגר
06 באפריל 2022
12:40

פרסום ראשון | פלסטיני שמזוהה עם דאעש מצפון השומרון נעלם מביתו. הניסיונות לאתר ולעצור אותו עלו עד כה בתוהו. לדברי גורמי ביטחון פלסטיניים, הפעיל, עומר אל-ג'עברי מהכפר יאמון שממערב לג'נין, נמלט כבר כמה ימים ממעצר של כוחות הביטחון של ישראל. הכוחות היו הלילה (רביעי) בביתו, אך הוא לא נמצא שם, וכך היה גם בשני בלילה וביום שישי האחרון בבוקר.

חזר מהקבר: עד כמה דאעש נפוץ אצל ערביי ישראל? | עוד יום

ככל הידוע, אין מידע על כוונתו לבצע פיגוע. אל-ג'עברי היה במעצר מנהלי בישראל מינואר אשתקד, למשך כשמונה חודשים. ביום שני בלילה נעצר אחיו פאדי, ככל הנראה בניסיון לקבל ממנו מידע על מיקומו של אחיו או כדי להפעיל עליו לחץ להסגיר את עצמו. מאז הפיגועים בבאר שבע ובחדרה, שבוצעו בידי פעילים ערבים-ישראלים מזוהי דאעש, עצרו כוחות הביטחון עשרות פעילים פלסטינים מזוהי דאעש גם מעבר לקו הירוק.

בעקבות הפיגועים בחדרה ובאר שבע, בשבוע שעבר שב"כ ביצע בשיתוף המשטרה גל מעצרי מנע של נאשמים שהורשעו בפעילות בדאעש ושוחררו מהכלא, ושל חשודים שנחקרו בחשדות דומים בעבר. זאת, כדי לכל הפחות להזהיר אותם מפעילות טרור, ואלו שיש לגביהם חשדות גבוהים או מידע קונקרטי ישארו במעצר ויובאו בפני בית המשפט, כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11. גורם בטחוני אמר כי בהתאם למדיניות החדשה יעשה שימוש גם במעצרים מנהליים מול חשודים ברמת מסוכנות גבוהה, כדי לנסות ולמנוע את הפיגוע הבא.

איך עוצרים את הטרור מלהגיע לערי ישראל? | עוד יום