צילום: עמאר אסדי

ירו לעבר בית קפה ברהט – בגלל שאיפשר לנשים לשבת

בעל בית הקפה סיפר לכאן חדשות על התקיפה שביצעו רעולי פנים: "הם עושים את זה בכל מקום שיש בו בנות. התווכחתי איתם והם לא אהבו את זה". תושב רהט בן 25 נעצר בחשד למעורבות במעשה
אסף פוזיילוב
07 באפריל 2022
14:13
עודכן ב 17:21

רעולי פנים ירו אמש לעבר בית קפה ברהט, שאיפשר גם לנשים לשבת בו. היום (חמישי) סיפר הבעלים של בית הקפה, שנחבל בעצמו באירוע, לכאן חדשות: "זו חבורה שהגיעה עם מכוניות, הם עושים את זה בכל מקום שיש בו בחורות. התווכחתי איתם והם לא אהבו את זה. הם פרצו למקום והתחילו לירות, לשבור כיסאות על אנשים ולהעיף חפצים. חלק מהעובדים נפגעו".

תיעוד מהירי

רק ביום חמישי נפתח הסניף של רשת "קפה קפה" ברהט. זו רשת בתי הקפה היחידה שנכנסה לעיר הבדואית. זמן קצר לאחר אירוע הירי, המשטרה עצרה בן 25 תושב העיר בחשד למעורבות באירוע. בתוך כך, הלילה בוצע שוד אלים בתחנת דלק בכניסה לירוחם. 

בוועד להצלת הנגב הגיבו לאירועים האלימים הלילה, ומסרו: "הלילה נורו יריות על בית קפה חדש ברהט, שכל חטאו היה שהעסיק ואירח נשים שהעזו לשתות קפה. בנוסף, שוב נשדדה באיומי גרזן תחנת הדלק 'סונול בירוחם' - זו הפעם השלישית מזה כמה חודשים. לצערנו, ההתעלמות השיטתית של גורמים בממסד הישראלי אינו משאיר לתושבי ובעלי העסקים בדרום יותר מדי תקווה לחיות להתפרנס בכבוד". 

מאבדים שליטה על הדרום | עוד יום