הלינץ' בבת ים

הלינץ' בבת ים: אחד המעורבים הורשע בחבלה חמורה

לפי כתב האישום המתוקן שהוגש נגד יעקב כהן במסגרת הסדר טיעון, הוא זרק כוס על רכבו של סעיד מוסא, בעט בו וניסה לתקוף אותו בעת שפונה לאמבולנס • זו הרשעה שנייה מבין 12 כתבי האישום שהוגשו נגד המעורבים בלינץ'
שלי טפיירו
07 באפריל 2022
14:44

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (חמישי) את יעקב כהן בעבירה של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, בגין חלקו בלינץ' בסעיד מוסא בבת ים בזמן מבצע "שומר החומות". זאת בהתאם לכתב האישום המתוקן שהוגש נגד כהן במסגרת הסדר טיעון.

לפי כתב האישום המתוקן, בעת שסעיד מוסא התנגש עם רכבו ברכב אחר, כשניסה להימלט מהפורעים, שהה כהן על המדרכה סמוך לאירוע. לאחר ההתנגשות, הוא הטיח כוס ברכבו של מוסא ובעט ברכב. בהמשך תקפו הפורעים את מוסא, הוציאו אותו בכוח מהרכב, חישמלו אותו בשוקר, הפילו אותו לרצפה והיכו אותו באגרופים, בבעיטות ובאלה טלסקופית, גם לאחר שניסה לקום. כהן בעט בו בפלג גופו העליון, עד שעוברי אורח הפסיקו את התקיפה והגנו על מוסא. בהמשך, בעת שמוסא הובהל לאמבולנס על אלונקה, ניסה כהן לתקוף אותו, אך נהדף על ידי אחד הנוכחים.

זוהי הרשעה שנייה מבין 12 כתבי האישום שהוגשו נגד מעורבים בלינץ' בבת ים. בינואר האחרון בית המשפט גזר שנת מאסר על להב נגאוקר, שהודה במסגרת הסדר טיעון בעבירות של הסתה לטרור ולגזענות, התפרעות שסופה נזק מתוך מניע גזעני וחבלה וגניבה מרכב ממניע גזעני. 

שני קטינים שגם לקחו חלק באירועים הודו אתמול, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של מעשה טרור. בהתאם לחוק, הם נשלחו לקבלת תסקיר משירות המבחן בטרם יוחלט אם להרשיעם.