רנה שנרב

הוריה של רנה שנרב זועמים: יגיעו להסדר טיעון עם כל המחבלים

בת ה-17 נרצחה בפיגוע ממטען חבלה שהתפוצץ סמוך למעיין עין בובין שלמרגלות היישוב דולב שבבנימין באוגוסט 2019 • הסכם טיעון עם חאלד קועד שהורשע באי מניעת עבירה נחתם במארס אשתקד ונגזרו עליו שנתיים מאסר • צה"ל: "לא נכרתו הסדרי טיעון עם חברי החולייה שביצעה את הפיגוע"
כרמל דנגור
07 באפריל 2022
17:50

"אסור להגיע להסכמים עם חיות אדם", כך אמרו היום (חמישי) במסיבת עיתונאים הוריה של רנה שנרב שנרצחה בפיגוע סמוך ליישוב דולב שבבנימין באוגוסט 2019. לדברי בני הזוג שנרב, גורמים מוסמכים הודיעו להם כי הפרקליטות צפויה להגיע להסדרי טיעון עם כל המחבלים האחראים לפיגוע. איתן, אביה של רנה, שנפצע בעצמו בפיגוע, אמר: "באנו לכאן כדי לזעוק מדם ליבנו" והוסיף כי במסגרת חלק מהסדרי הטיעון יינתנו לרוצחים "עונשים חד ספרתיים, ובחלק עונשים דו ספרתיים".

במארס אשתקד, נגזרו שנתיים מאסר על חאלד קועד, שהורשע בחברות בארגון טרור (ארגון החזית העממית) ובאי מניעת עבירה - משום שידע על כוונת חברו, קאסם שבלי, לבצע פיגוע ולא דיווח על כך. גזר הדין ניתן במסגרת הסדר טיעון.

משפחת שנרב התנגדה גם להסדר טיעון זה, ומסרה אז בתגובה: "החלטת בית המשפט לאשר את העונש המקל שביקשה התביעה הצבאית להטיל על המחבל, מביישת את החיילים שפעלו לילות כימים לעצור את המחבלים ופוגע באופן משמעותי בהרתעת מדינת ישראל. המחבל ידע על כוונת חברו לבצע פיגוע והיה יכול להציל את חייה של רנה ולמנוע את הפציעה של איתן ודביר. במקום לשדר מסר מובהק שמעורבות בטרור תיענה בענישה מחמירה וכואבת, החלטת בית המשפט משדרת מסר של סלחנות תוך העדפת האינטרסים של המחבלים על פני זכויות הקורבנות, אלה שהיו ואלה שעוד יבואו. זהו יום עצוב להרתעת מדינת ישראל".

תגובת דובר צה״ל: "בסיום חקירת הפיגוע שבו נהרגה רינה שנרב ז״ל במעיין "דני" (עין בובין), הוגשו כתבי אישום חמורים נגד חברי החולייה שביצעה את הפיגוע, וכן נגד עשרות פעילי טרור נוספים. פעולות גורמי הביטחון הובילו לסיכול תשתית הטרור הקטלנית של החז"ע. לא נכרתו הסדרי טיעון עם חברי החולייה שביצעה את הפיגוע. ההחלטות ביחס להליכים המשפטיים תתקבלנה לאחר קבלת עמדת המשפחה ותוך שיינתן לעמדתה משקל משמעותי".