גבי לסקי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ לסקי הביעה תמיכה בתשלום למשפחות מחבלים - והתנצלה

חברת הכנסת ממרצ אמרה בריאיון לכאן רשת ב: יש ילדים שנשארים ללא פרנסה, כדי שלא יגיעו לטרור - צריך לדאוג להם • לאחר כמה שעות היא התנצלה: "האמירה לא הייתה במקום, מגנה את הפיגוע המזוויע" • באופוזיציה ובקואליציה גינו את ההתבטאות בחריפות
זאב קם
08 באפריל 2022
15:42

חברת הכנסת גבי לסקי ממרצ עוררה היום (שישי) סערה בריאיון לכאן רשת ב כשהביעה תמיכה בתשלום משכורות למשפחות מחבלים. לסקי נשאלה על ידי זאב קם בתוכנית הבוקר הזה אם תרצה לגנות את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שצפוי לשלם גם למשפחתו של המחבל מהפיגוע בתל אביב אתמול משכורת. חברת הכנסת ממרצ השיבה: "צריך לדאוג למשפחות לפרנסה". 

"אנחנו צריכים להסתכל על כל העניין של זכויות באופן כולל", הסבירה לסקי. "יש ילדים שנשארים ללא פרנסה. כדי למנוע שינצלו ילדים ונשים, או שהם בעצמם ילכו לדרך הטרור, צריך לדאוג שגם לאותם ילדים תהיה פרנסה. אני יודעת שקשה לשמוע את זה, אבל זו האמת". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ גבי לסקי בכאן רשת ב

כמה שעות לאחר הריאיון, ובעקבות ביקורת קשה שספגה, לסקי חזרה בה והתנצלה: "האמירה שלי לא הייתה במקום ולא הצדיקה ולו לרגע את הטרור הנפשע ואני מתנצלת עליה. אני מגנה באופן חד משמעי את הפיגוע המזוויע אתמול. משתתפת בצערן של המשפחות ושולחת תנחומים למשפחות. אין פה ויכוח על בעד ונגד הטרור, כי אומרת באופן חד משמעי שיש להלחם כנגדו ויש לעשות הכל כדי להבטיח בטחון".

בליכוד תקפו: "שעות ספורות אחרי הפיגוע הנורא בתל אביב, חברת הקואליציה של בנט, חברת הכנסת גבי לסקי, מביעה תמיכה בתשלומים של הרשות הפלסטינית למחבלים - כולל למחבל שרצח אמש שני ישראלים בתל אביב. אם מישהו חיפש הוכחה נוספת לכך שהממשלה החלשה של בנט לא מסוגלת לנצח את הטרור, הוא קיבל אותה שוב היום". 

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ, כתב: "אני מנסה להבין מה יהיה הרגע שבו חברי הכנסת שעוד נשארו בימינה יפסיקו להתפלל להמשך קיומה של הממשלה הרעה והמסוכנת הזו, של השמאל העייף והמבולבל והתנועה האיסלמית, ויבינו שהגיע העת ללכת עם הלב והערכים בעקבות עידית ולעשות את המעשה הנכון למען עם ישראל ומדינת ישראל". 

גם השר יועז הנדל התייחס לדבריה של לסקי וצייץ: "אמירה הזויה. שנים שמדינת ישראל לא מקזזת תשלום משכורת המחבלים מהרשות הפלסטינית. זה צעד קשה אבל חיוני כדי לצמצם מוטיבציה של המחבלים הפלסטינים. מי שיוצא לרצוח יהודים חייב לדעת שביתו יהרס ומשפחתו תסבול". 

שר המשפטים גדעון סער הוסיף: "דבריה של חברת הכנסת לסקי חמורים, חסרי אחריות ומנוגדים לחלוטין לעמדת הממשלה. תגמול מחבלים ובני משפחותיהם על ידי הרשות הפלסטינית בשל מעשיהם הנפשעים מעודד טרור".