-

דיווח: ביידן מתנגד להסרת כוח קודס של משמרות המהפכה מרשימת הטרור

בכיר בממשל האמריקני: הנשיא לא מתכוון לוותר - גם במחיר של הסכם הגרעין • גורמים ישראלים הביעו שביעות רצון מהעמדה, שמגיעה אחרי לחץ כבד של ישראל ומדינות המפרץ
גילי כהן
09 באפריל 2022
08:32

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן מתנגד להסרת כוח קודס של משמרות המהפכה של איראן מרשימת הארגונים התומכים בטרור, כך לפי דיווח בוושינגטון פוסט הבוקר (שבת). גורם בכיר בממשל האמריקני ציין כי הנשיא ביידן אינו מתכוון לוותר בענין זה גם אם הוא יביא לביטול החידוש של ההסכם. 

בוושינגטון פוסט נכתב כי הבכיר אמר: "האחריות על איראן בשאלה אם יהיה הסכם גרעין או לא. הנשיא דבק בעקרונות שלו, האיראנים יודעים שזאת השקפת העולם שלנו". גורמים ישראלים הביעו שביעות רצון בעקבו העמדה האמריקנית שמושמעת היום, לאחר לחץ כבד של ישראל ושל מדינות המפרץ בעניין זה. 

רמטכ"ל צבא ארצות הברית הגנרל מארק מילי השמיע שלשום דעה דומה, כשאמר כי משמרות המהפכה של איראן הוא ארגון טרור, ואינו תומך בהסרתו מהרשימה. העמדה הזו של ארה"ב מגיעה ברקע ביקורת כלפי הממשל האמריקני לאחר שבאמצע חודש מארס התגלה שארצות הברית שוקלת להסיר את משמרות המהפכה של איראן מרשימת ארגוני הטרור הזרים, בתמורה להבטחה לריסון כוחותיה.

שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11, כי שיחות הגרעין בין איראן למעצמות נעצרו ושני הצדדים מתחפרים בעמדותיהם - כאשר הנושא המרכזי שנמצא על שולחן המשא ומתן הוא שאלת משמרות המהפכה. גורם מדיני ישראלי בכיר התייחס לתקיעות השיחות ואמר לכאן חדשות כי אחרי שנה של משא ומתן בתום לב מצד ארצות הברית והמערב - הגיע הזמן לחזור להפעיל לחץ אמיתי על איראן, שיגרום לה לשנות את מדיניותה.