-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההערכה בליכוד: עריק נוסף לפני מושב הקיץ - סיכוי קטן

ההערכה מגיעה בעיקר נוכח התיאום שסיכמו עליו שקד, קארה ואורבך. בתוך כך, בכירי הליכוד עדיין מעדיפים שלא לשריין את השרה שקד במפלגה
יערה שפירא
09 באפריל 2022
21:28
עודכן ב 22:20

בליכוד מעריכים שהסיכוי להשיג עריק נוסף לפני תחילת המושב הפך קטן יותר. בחדשות השבת בכאן 11 פורסם היום (שבת) כי זה בעיקר נוכח התיאום שסיכמו עליו שרת הפנים איילת שקד, וחברי הכנסת אביר קארה וניר אורבך.


ההערכה כעת היא שעריק נוסף יימצא רק אחרי שתסתיים פגרת הכנסת, כשהקואליציה תיכשל בהצבעות. בתוך כך, בכירי הליכוד עדיין מעדיפים שלא לשריין את השרה איילת שקד במפלגה, וכמה מהם מתעקשים על כך - ולכן מרבית ההצעות מופנות לחברי הכנסת קארה ואורבך בלבד.

חבר הכנסת אלי כהן מהליכוד אמר היום בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11 ליערה שפירא וסולימאן מסוודה כי "הראש של איילת שקד נמצא בליכוד כבר חצי שנה". כהן הוסיף כי הוא לא תומך בשריון של שקד. ולדבריו, השניים הראשונים שיחזרו לשורות הליכוד יתקבלו בזרועות פתוחות.


עשרות צעירים הפגינו במשך כל השבת מול הבית של חבר הכנסת ניר אורבך כדי שיעזוב את הקואליציה. ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח על הדרישות של חבר הכנסת אורבך עם שר הביטחון בני גנץ. בתוכנית "השבוע עם גאולה" בכאן 11 פורסם אתמול כי השר הביע נכונות לקדם את הדרישות, בהן חיבור ההתיישבות הצעירה לחשמל וכינוס מועצת התכנון של הבנייה ביהודה ושומרון, אך ציין כי לא ניתן לעשות זאת באופן מיידי משיקולי ביטחון והצורך בעבודת מטה. בסביבת אורבך הבהירו כי הם מצפים מבנט לפתור את החסמים במהירות.

בנט – ההתרסקות? | האזינו לעוד יום

בתוך כך, שרת הפנים איילת שקד אמנם שוחחה עם חברת הכנסת עידית סילמן, שפרשה ביום רביעי מימינה ומהקואליציה, אך לא ניסתה לשכנע אותה להתחרט ולחזור לקואליציה. בנוסף, היא מסרבת להתחייב לבנט. בסביבת שקד אמרו שטרם קיבלה החלטה. בנט בינתיים טרם שוחח עם סילמן.

ביום חמישי האחרון החליטו בימינה לבקש להכריז על עמיחי שיקלי כפורש. היום חבר הכנסת שיקלי הגיב בטוויטר. "עם נחיתתי במולדובה נודע לי על הכוונה להכריז עלי כפורש. ומי המכריז? מי שתאוות שררה הובילה אותו למעילה חסרת תקדים באמון הבוחר", כתב שיקלי.