אביר קארה ונפתלי בנט
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

קארה מנסה למנוע מימינה להכריז על שיקלי כפורש

סילמן: ההחלטה על סיום דרכי בקואליציה סופית • הורוביץ ביקש להיפגש עם סילמן כדי להגיע לפשרה בעניין החמץ בבתי החולים • ח"כ גבי לסקי ממרצ שוחחה עם כל השרים וחברי הכנסת ממפלגות הימין בקואליציה והתנצלה על דבריה בכאן רשת ב
מיכאל שמש וזאב קם
10 באפריל 2022
08:34
עודכן ב 21:14

המשבר בקואליציה: ברקע ניסיונותיו של ראש הממשלה נפתלי בנט לייצב את הקואליציה, הוא נפגש הערב (ראשון) עם סגן השר אביר קארה, שגם קיים מגעים עם הליכוד בשבוע שעבר. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי קארה מנסה כעת למנוע את ההחלטה להפריש את ח"כ עמיחי שיקלי ימינה. סגן השר אמר למקורביו: "אני אהיה הנפגע המרכזי אם שיקלי יופרש מהמפלגה". אם קארה יצטרף כעת לשיקלי וסילמן הם יהיו שליש סיעה ופרישתם תזכה אותם בכל ההטבות הנלוות. ברגע ששיקלי יופרש מהסיעה, עזיבה עתידית אפשרית של קארה תהפוך למסובכת הרבה יותר בעבורו.

בתוך כך, אחרי ניסיונות השכנוע, ח"כ עידית סלימן הודיעה כי אין בכוונתה לחזור בה מהפרישה מהקואליציה: "ההחלטה על סיום דרכי בקואליציה הנוכחית היא ערכית ולכן היא סופית. אני קוראת לחברי בקואליציה ובסיעה להביא לידי ביטוי את עמדת רוב הציבור בישראל ולהקים ממשלה ציונית ולאומית בכנסת הנוכחית".

האזינו לריאיון עם אביר קארה בכאן חדשות

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ העביר בימים האחרונים מסר לח"כ עידית סילמן ובו ביקש להיפגש עמה על מנת להגיע להבנות ולפשרה בעניין החמץ בבתי החולים, והבהיר שיהיה מוכן ללכת רחוק בעניין הזה. כך דווח הבוקר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

בנט - ההתרסקות? האזינו לעוד יום 

עוד דווח הבוקר כי הורוביץ דיבר גם עם כל אחד מראשי מפלגות הקואליציה והבהיר שמרצ תעשה כל מה שאפשר ותגלה גמישות מירבית כדי לשמר את הקואליציה. ח"כ גבי לסקי, שעוררה בסוף השבוע סערה כאשר הביעה תמיכה בתשלום למשפחות מחבלים בריאיון לכאן רשת ב, התקשרה לכל השרים וחברי הכנסת ממפלגות הימין בקואליציה והתנצלה בפני כל אחד מהם באופן אישי על דבריה. על פי הדיווח, ח"כ לסקי הבטיחה שאמירות מסוג זה לא יקרו שוב בעתיד.

האזינו לריאיון עם ח"כ לסקי בכאן רשת ב

אתמול פורסם בכאו חדשות כי בליכוד מעריכים שהסיכוי להשיג עריק נוסף לפני תחילת המושב הפך קטן יותר. בחדשות השבת בכאן 11 פורסם כי זה בעיקר נוכח התיאום שסיכמו עליו שרת הפנים איילת שקד, וחברי הכנסת אביר קארה וניר אורבך.

על פי הפרסום, ההערכה כעת היא שעריק נוסף יימצא רק אחרי שתסתיים פגרת הכנסת, כשהקואליציה תיכשל בהצבעות. בתוך כך, בכירי הליכוד עדיין מעדיפים שלא לשריין את השרה איילת שקד במפלגה, וכמה מהם מתעקשים על כך - ולכן מרבית ההצעות מופנות לחברי הכנסת קארה ואורבך בלבד.