זירת הפיגוע
צילום: נועם ריבקין, פלאש 90

כאוס בזירת הפיגוע? בכירה במשטרה: אירוע בלב תל אביב לא יכול להיות סטרילי

קצינת אגף חקירות ומודיעין מרחב ירקון לכאן רשת ב: "יש סקרנים ולא כולם הולכים הביתה. אנחנו מכילים את התקשורת - זו עבודתם בסופו של דבר" • עיתונאית בחריינית בתל אביב: ישראל ראויה להערכה, אבקר פה שוב"
קלמן-ליברמן
10 באפריל 2022
09:05
עודכן ב 10:24

לאחר סיקור הפיגוע בדיזנגוף נשמעו טענות על כאוס בזירה. כאוס עליו אחראיים כוחות הביטחון והתקשורת. קצינת אגף חקירות ומודיעין מרחב ירקון, סגן ניצב רונה מורד, התייחסה לטענות היום (ראשון) בריאיון לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב. מורד אמרה לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן כי "אם מישהו מצפה שהאירוע הזה יהיה סטרילי זו טעות".

האזינו לריאיון המלא עם סגן ניצב רונה מורד בכאן רשת ב


לדברי הבכירה במשטרה, "יש סקרנים ולא כולם הולכים הביתה - זו משמעת ציבורית. הוקמו מחסומים, אני בעצמי שמעתי את הקריאות במגפון". עוד אמרה סגן ניצב מורד על תפקוד התקשורת כי "זו עבודתם בסופו של דבר". עוד ציינה שהיא מניחה שהמשטרה תתקן כמה נהלים לכאן או לכאן.


עיתונאית בחריינית בתל אביב: ישראל ראויה להערכה

עהדיה אחמד, עיתונאית בחריינית ויושבת ראש אגודת העיתונאים לשעבר בארצה, שהתה ביום חמישי בערב לא הרחק מאזור הפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב, בו טיילה שעות ספורות קודם לכן. בימים האחרונים היא הגיעה לישראל בפעם הראשונה בחייה עם בעלה לטיול. בעיתון הבחרייני אל-בילאד נכתב עליה בסוף השבוע: "הגורל שמר עליה מפני הירי בתל אביב".

בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פורסם היום (ראשון) ריאיון של כתב כאן חדשות רועי קייס עם העיתונאית הבחריינית שממשיכה לבקר בישראל. לקייס אמרה: "אף טרוריסט, קיצוני ורוצח לא יפחיד אותי. להיפך, אני פה. אפילו אחרי הפיגוע הייתי יכולה לחזור ישר לבחריין, אבל אני חשה בטוחה ואני בוודאות אבקר פה פעם נוספת. העם הישראלי הוא עם שראוי להערכה, קיבלתי פה אהבה וגם כבוד וגם אני רוחשת לכם אהבה".

עהדיה אחמד עם דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי

בשיחה העיתונאית הבחריינית שלחה תנחומים למשפחות הנרצחים וגם הודתה לכוחות הביטחון הישראלים שהצליחו תוך שעות ספורות להחזיר את המצב לשגרה: "זה מראה שישראל הרבה יותר גדולה וחזקה מזה". אחמד הוסיפה כי אסור לתת לטרוריסטים להלך עלינו אימים: "הקול שלנו יותר גדול ויותר חזק מהם. אנחנו רוצים שלום".

על המחבלים שביצעו את פיגועי הטרור ועל משפחותיהם אמרה: "מי ששם לעצמו למטרה לפגוע באזרחים חפים מפשע הוא פחדן, קיצוני וטרוריסט. מי שההורים שלו מחלקים ממתקים כיוון שיש שלוש אימהות שאיבדו את הילדים שלהן, בנוסף לבן שלו שמת והוא חוגג את זה, מה אפשר לצפות ממנו שירגיש ביחס לשאר בני האדם? זה מצער, אבל האסלאם וערכיו נגד זה".

השתתף בהכנת הידיעה: רועי קייס