-

עיתונאית בחריינית בתל אביב: ישראל ראויה להערכה

עהדיה אחמד טיילה ברחוב דיזנגוף שעות לפני הפיגוע שבו נרצחו 3 בני אדם. היא הגיעה לארץ לביקור לראשונה בחייה, ולמרות האירוע הקשה, היא הבהירה: אבקר פה שוב
רועי קייס
10 באפריל 2022
17:07

עהדיה אחמד, עיתונאית בחריינית ויו"ר אגודת העיתונאים לשעבר בארצה, שהתה ביום חמישי בערב לא הרחק מאזור הפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב, בו טיילה שעות ספורות קודם לכן. בימים האחרונים היא הגיעה לישראל בפעם הראשונה בחייה עם בעלה לטיול. בעיתון הבחרייני אל-בילאד נכתב עליה בסוף השבוע: "הגורל שמר עליה מפני הירי בתל אביב".

בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם היום (ראשון) ריאיון של כתב כאן חדשות רועי קייס עם העיתונאית הבחריינית שממשיכה לבקר בישראל. לקייס אמרה: "אף טרוריסט, קיצוני ורוצח לא יפחיד אותי. להיפך, אני פה. אפילו אחרי הפיגוע הייתי יכולה לחזור ישר לבחריין, אבל אני חשה בטוחה ואני בוודאות אבקר פה פעם נוספת. העם הישראלי הוא עם שראוי להערכה, קיבלתי פה אהבה וגם כבוד וגם אני רוחשת לכם אהבה".

בשיחה העיתונאית הבחריינית שלחה תנחומים למשפחות הנרצחים וגם הודתה לכוחות הביטחון הישראלים שהצליחו תוך שעות ספורות להחזיר את המצב לשגרה: "זה מראה שישראל הרבה יותר גדולה וחזקה מזה". אחמד הוסיפה כי אסור לתת לטרוריסטים להלך עלינו אימים: "הקול שלנו יותר גדול ויותר חזק מהם. אנחנו רוצים שלום".

על המחבלים שביצעו את פיגועי הטרור ועל משפחותיהם אמרה: "מי ששם לעצמו למטרה לפגוע באזרחים חפים מפשע הוא פחדן, קיצוני וטרוריסט. מי שההורים שלו מחלקים ממתקים כיוון שיש שלוש אימהות שאיבדו את הילדים שלהן, בנוסף לבן שלו שמת והוא חוגג את זה, מה אפשר לצפות ממנו שירגיש ביחס לשאר בני האדם? זה מצער, אבל האסלאם וערכיו נגד זה".