המפכ"ל שבתאי וח"כ איימן עודה
צילום: פייסבוק הרשימה המשותפת

המפכ"ל מגיב לעודה: "לא אתן שיכפישו את השוטרים הערבים, אחינו לנשק"

יעקב שבתאי בטקס יחידות מצטיינות: האמירות הללו לא מרתיעות אותנו, אלא מחזקות את התהליך שאנו מבקשים לקדם - הגדלת מספר המשרתים הערבים בדגש על המוסלמים בשורות המשטרה
משה שטיינמץ
12 באפריל 2022
13:00

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, הגיב היום (שלישי) לראשונה לקריאתו של יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, לשוטרים הערבים "להשליך את נשקם בפנים של הצבא". בנאום בטקס יחידות מצטיינות של המשטרה אמר שבתאי: "לא אתן שיכפישו את השוטרים הערבים, אחינו לנשק".


שבתאי ציין כי הוא אינו נוהג להגיב לאמירות של אנשי ציבור, אך המשטרה בראשותו תהיה "כחומה בצורה מול כל מי שיבקש לפגוע בשוטרים הערבים ולערער את זהותם הישראלית ואת החובה שלקחו על עצמם באומץ רב".

הוא ציין כי לא רק שאמירותיו של עודה לא מרתיעות את המשטרה, "אלא שהן מחזקות את התהליך שאותו אנו מבקשים לקדם, והוא הגדלת מספר המשרתים הערבים בדגש על אלו המוסלמים בשורות המשטרה. אני שולח לכם חיבוק של תמיכה, גיבוי, חיזוק והערכה על פועלכם. אנו עומדים מאחוריכם ולעולם לא תהיו לבד", אמר המפכ"ל.

גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו אתמול לכאן חדשות כי יש מקום לפתוח בחקירה פלילית נגד ח״כ איימן עודה. הגורמים ציינו כי הדבר אפשרי נוכח תוכן הדברים שהשמיע עודה, המיקום שבו דיבר - שער שכם, והעיתוי - גל הטרור.

אתמול הדגיש ח"כ עודה בריאיון בערבית לערוץ מכאן כי הוא אינו חוזר בו מדבריו והוסיף כי דיבר "על תלונות של תושבי מזרח ירושלים על פגיעה שנעשית כלפיהם לטענתם בידי שוטרים "שהם בשר מבשרנו". עוד אמר עודה: "יש לנו עמדה נגד שירות חובה". הוא קרא גם לדרוזים "שהם חלק מאיתנו, לפרוש מהשירות הצבאי - זוהי עמדה היסטורית שלנו שלא השתנתה מאז הקמת מדינת ישראל".