גן שעשועים, ארכיון
צילום: משה שי, פלאש90

חשד: בת 13 מהצפון נוצלה מינית על ידי בני גילה

על פי תלונה שהוגשה למשטרה, ילדה אולצה בידי כמה תלמידים בני גילה לבצע בהם מעשים מיניים, והם גם תיעדו את המעשים. הילדה העידה במשטרה במשך שש שעות
חן ביאר
12 באפריל 2022
20:12

המשטרה חוקרת חשד לעבירות מין בילדה בת 13 באחת הערים בצפון הארץ. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (שלישי) כי על פי החשד, הילדה אולצה תוך איומים לבצע מעשים מיניים בשישה ילדים כבני גילה בזמן שהיו במקום ציבורי בעיר שבה הם מתגוררים. על פי החשד - חלק מהמעשים תועדו. על המקרה פורסם לראשונה באתר פוסטה.

אמה של הילדה הגישה את התלונה לאחר ששמעה ממנה על הדברים כשלושה שבועות לאחר שאירעו בפועל. הילדה מסרה עדות במשך כשש שעות בפני חוקרת ילדים. בשלב זה נבדקים פערים מסוימים בין תלונת אימה של הילדה לבין עדות הילדה במשטרה. הפרשה מטופלת גם במערכת החינוך באותה העיר, ונבדק האם היו אירועים דומים נוספים.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד רואה בחומרה רבה את המקרה ומיד עם קבלת הפרטים נקט מיידית בשורה של פעולות כדי לתת מענה רגשי וטיפולי לתלמידה הנפגעת ולמשפחתה. המשרד וגורמי המקצוע ממשיכים ללוות אותם ובד בבד מגבשים תכנית רחבה יותר לכלל תלמידי בית הספר. במשרד מציינים כי האירוע התרחש מחוץ לבית הספר ומחוץ לשעות הלימודים והוא עומד בקשר הדוק עם המשטרה כדי להתעדכן בפרטי החקירה ולפעול בהתאם".