אמבר הרד וג'וני דפ בבית המשפט בווירג'יניה, היום
צילום: גטי אימג'ס

"ג'וני דפ תקף מינית את גרושתו באמצעות בקבוק"

תם יום הדיונים הראשון במשפט השני שמנהל השחקן נגד אשתו לשעבר אמבר הרד • עורכת דינה של הרד טענה כי דפ היה "מלא זעם כמו שד" • עורכת דינו של דפ הציגה את הרד כבעייתית מבין השניים וכזו שנהגה כלפיו באלימות • במוקד המשפט: תביעת דיבה שהגיש דפ נגד אשתו בעקבות טור דעה שפרסמה ב"וושינגטון פוסט" בו הציגה עצמה כקורבן אלימות במשפחה
אלון פרוכטר
13 באפריל 2022
01:34

בבית המשפט במחוז פיירפקס בווירג'יניה ננעל הלילה (רביעי) יומו הראשון של המשפט שמנהל השחקן האמריקני ג'וני דפ נגד השחקנית אמבר הרד, ממנה התגרש ב-2016. עורכת דינה של הרד טענה כי דפ תקף מינית את אשתו באמצעות בקבוק משקה אלכוהול. לטענתה האירוע התרחש בעיצומה של חופשה באוסטרליה בשנת 2015, שהתפתחה לשלושה ימים בהם כלא דפ את הרד והתעלל בה פיזית ומינית.

"הוא הצמיד אותה אל הדלפק, הוא השליך לעברה בקבוקים. הוא גרר אותה על רצפה מלאה בשברי זכוכיות. הוא נתן לה אגרוף, בעט בה. אמר לה שהוא הולך להרוג אותה ושהוא שונא אותה. הוא חבט בה שוב ושוב ואז תקף אותה מינית באמצעות בקבוק משקה חריף", אמרה עורכת דינה של הרד, איליין ברדהופט. עורכת הדין הוסיפה כי דפ היה "מלא זעם כמו שד". "הוא התייחס לאמבר כמו אל אמו ואחותו שאותן הוא שונא", אמרה עורכת הדין והוסיפה כי הזעם היה גובר בעקבות שימוש של דפ באלכוהול וסמים.

מנגד, נציגיו של דפ הכחישו בתוקף את הטענות. עורכת הדין של דפ, קמיל וסקז, הציגה את הרד כ"בעייתית מבין השניים", וכמי שעשתה הכול כדי לחזר אחר השחקן, ולאחר שזה התאהב בה - נהגה כלפיו באלימות. "היא הייתה זורקת עליו דברים, מכה אותו, הייתה אומרת לו שהוא פחדן, ושאינו מספיק גבר". לדבריה בהמשך המשפט יעידו מאבטחיו של דפ, שלדבריהם נאלצו להפריד בין השניים שוב ושוב.

במוקד המשפט עומדת תביעת דיבה שהגיש דפ נגד הרד בסך 100 מיליון דולר במארס 2019, בעקבות טור דעה שפרסמה בעיתון "וושינגטון פוסט" בדצמבר 2018, בו הציגה עצמה כשורדת אלימות במשפחה. עם זאת, הרד לא ציינה את שמו של דפ במאמר. דפ טוען כי בעקבות המאמר פוטר מהפקת סדרת הסרטים המצליחה "שודדי הקאריבים", בעקבות הטור שרמז כי הוא זה שהתעלל באשתו לשעבר.

המשפט צפוי להימשך שישה עד שבעה שבועות ובמסגרתו צפויים להעיד מלבד בני הזוג, סלבריטאים וידוענים מטעם שני הצדדים, בהם בן זוגה לשעבר של הרד המיליארדר איילון מאסק, וחבריה של הרד השחקנים ג'יימס פרנקו ואלן ברקין. מטעם דפ צפוי להעיד השחקן האנגלי פול בטאני.

דפ (58) והרד (35) הכירו על סט צילומי הסרט "יומן הרום" בשנת 2011. כעבור ארבע שנים נישאו, אך נפרדו בשנת 2016 כאשר הרד האשימה את דפ לראשונה בהתעללות. דפ הכחיש את הטענות והגירושין נכנסו לתוקפם בראשית 2017.

מדובר בקרב המשפטי השני שהשניים מעורבים בו. בנובמבר 2020 הפסיד דפ במשפט בו תבע את עיתון ה"סאן" הבריטי שכינה אותו "מכה נשים" (wife beater). בית המשפט בלונדון קבע אז כי הכתבה בעיתון שפורסמה בשנת 2018 הייתה נכונה באופן מהותי, וכי דפ תקף את גרושתו 12 פעמים וגרם לה לחשוש לחייה בשלוש הזדמנויות.