.
צילום: pixabay

משנת הלימודים הבאה: תואר שני בהוראה - תוך 5 שנים

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון מקדמת תוכנית חדשה לפתרון מצוקת עובדי ההוראה במערכת החינוך. במסגרת המסלול החדש יקוצר מסלול הסטודנטים לתואר שני ותעודת הוראה ל-5 שנים, במקום 6
לירן כוג'הינוף
14 באפריל 2022
08:25

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון מקדמת תוכנית חדשה לפתרון מצוקת עובדי ההוראה במערכת החינוך. הבוקר (חמישי) פורסם בכאן חדשות כי החל משנת הלימודים הבאה יקוצר התואר לסטודנטים להוראה משש שנים לחמש - לתואר ראשון ושני כולל תעודת הוראה.

המטרה של התוכנית היא למשוך סטודנטים נוספים למקצוע ובכך להשביח את איכות ההוראה, ולהגדיל את מספר המורים מעלי תארים מתקדמים. צעד זה מגיע בעקבות מסקנות ועדת ודמני-ענבר במועצה להשכלה גובהה, שבחנה את קידום איכות ההוראה במערכת החינוך. בעבר פורסם בכאן חדשות כי חלה ירידה של 12% במספר הסטודנטים שנרשמו ללימודי הוראה. 

החל משנת הלימודים הבאה (תשפ"ג) סטודנט להוראה יוכל לבחור במסלול לימוד המאפשר לו לקבל בחמש שנים תואר ראשון, סטאז', תואר שני ותעודת הוראה, בתוך 5 שנים. הסטודנטים ישתלבו בהוראה בפועל כבר במהלך הלימודים, והתואר השני ילווה אותם בשנים הראשונות. מדובר בשינוי משמעותי וחשוב, שכן כיום סטודנט להוראה נדרש ל- 6 שנות לימודים לשם קבלת תואר מתקדם, ורוב המורים החדשים משלימים תואר שני רק לאחר עשור מתחילת לימודיהם.

במסלול ההכשרה חדש הסטודנט יקבל הכשרה מקיפה, הדרגתית ורבת פנים. היא תשים דגש על הכשרה קלינית יישומית בהוראה, העומדת בבסיס תהליך ההכשרה, תעמיק את בסיס הידע ותעניק לו כלים מקצועיים להתמודדות עם אתגרים בתקופה של שינויים וחוסר וודאות.