טלפון כשר
צילום: יונתן זינדל, פלאש90

הקרב על הטלפונים הכשרים: השר הנדל החליט – החברות יאפשרו לנייד מספרים

לקוחות שמנויים על מספר טלפון המזוהה ככשר יוכלו להמשיך ולהשתמש בו - גם אם יעבירו את כרטיס הסים לטלפון חכם
עקיבא ווייס
14 באפריל 2022
11:00

שר התקשורת יועז הנדל קיבל החלטה: החברות יאפשרו למנויים כשרים ניוד מספרים. לאחר סיום השימוע בנושא והמלצות הדרג המקצועי החליט השר הנדל על שינוי המדיניות בנוגע לניוד הקווים הכשרים ופתיחה לתחרות.

עלילות יועז הנדל בשטעטל | האזינו להסכת עוד יום

לפי ההודעה שפירסם הבוקר (חמישי) משרד התקשורת, מיד לאחר החג יפורסם פרוטוקול הדיון ותאריך ביצוע. לאחר כניסת ההחלטה לתוקף כל חרדי שיבקש לנייד את מספרו יוכל לעשות זאת. יחד עם זאת, ילדים מתחת לגיל 18 יוגבלו.

כחלק מהיוזמה שלו לפתוח את הקווים הכשרים לניוד מספרים, נפגש השר יועז הנדל בחודש נובמבר עם שורה של רבנים בכירים בציבור החרדי. השר אמר לרבנים: "מה שאנחנו עושים, לא משנה איך יציירו את זה בתקשורת, זה לא נגד היהדות והחברה החרדית, זה בעדה".

הצעד שמאיים על הרבנים הוא ביטול "הקומה הכשרה" בטלפונים הסלולרים. מהי הקומה הכשרה? קידומת סלולרית שיש לכל אחת מהמפעילות, שמזהה את המספר ככזה שיוצא מטלפון כשר. המשמעות של הקומה הכשרה היא גדולה מאוד בעבור הרבנים. טלפון כשר אחד יכול לבצע שיחה רק לטלפון כשר אחר. הזיהוי נעשה באמצעות המספר המזוהה עם "הקומה הכשרה".

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני מסר: "יועז הנדל כופה את דעתו על ציבור גדול שמעוניין בקומה הכשרה בשעה שאין לן גיבוי ציבורי לא למפלגתו שאין לה ציבור מצביעים ולא לממשלה שאין לה מנדט מהכנסת. האיש חצוף ועז פנים ומתנהג כדיקטטור ללא עם. נעשה כל מאמץ לתקן את העוול הזה". ח"כ מאיר פרוש הגיב: "אם השר הנדל החליט לתת סטירת לחי לציבור החרדי וזו ה-'מתנה' שלו לקראת חג הפסח, שיבושם לו. זה בהחלט משקף את הרוע והזלזול של הממשלה כלפינו״.