-
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מנהיגי העולם מברכים את עם ישראל לרגל הפסח

ביידן צייץ, האריס מארחת סדר, ג'ונסון וטרודו הקליטו סרטונים: שועי העולם בירכו לרגל החג
רם ברנדס
15 באפריל 2022
18:59

רגע לפני שעם ישראל מתיישב לשולחן הסדר, ידידי ישראל בעולם שלחו את ברכותיהם לרגל החג. מנשיא ארצות הברית וסגניתו, דרך ראש ממשלה בריטניה ומקבילו הקנדי. גם החיפושית פול מקרטני ולוחם ה-MMA קונור מגרגור שלחו ד"ש. 

"חג פסח שמח לכל החוגגים באמריקה, ישראל וברחבי העולם. מי יתן ואלוהים יברך את כולכם במהלך עונה זו של התחדשות, החג הזה של חירות. ממשפחתנו למשפחותיכם: 'חג שמח'" - איחל ביידן. 

סגנית הנשיא קמאלה האריס, הנשואה ליהודי, בירכה: "חג שמח לכל מי שחוגג את פסח. הלילה, כמו משפחות רבות בארצות הברית, ישראל ובשאר העולם, האדון השני ואני גם נארח סדר פסח במעוננו".

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, אמר בסרטון שהקליט: "'חג שמח' ליהודים כאן בבריטניה וברחבי העולם החוגגים את פסח השבוע! לראשונה, מזה יותר מדי זמן, השנה שוב יתמלאו שולחנות הסדר עם חברים ובני משפחה". 

"עם זאת, לא כל אחינו ואחיותינו היהודים יהיו כה ברי-מזל; ברחבי אוקראינה, אלפים יציינו את פסח בעודם מתקבצים סביב נרות במקלטי פצצות קפואים. אלה מראות מוכרים עד איפה לדורות של יהודים – מזמני פרעה והלאה. הגדת פסח היא סיפור על מסע לחופש, על אמונה, בימים של קושי. ותזכורת שתמיד נכונו לנו ימים טובים מאלה. חג שמח!".

גם ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו הקליט ברכה, בה אמר: "פסח מעודד אותנו למצוא מקור של תקווה והתמדה, ולחגוג את ניצחון האור על החושך. פסח הוא סיפור הנלקח מהתנ"ך, אבל נושאים כמו שנאה ורדיפה עדיין נוכחים למדי כיום".

"היינו עדים כולנו לעלייה מבעיתה בפשעי השנאה נגד יהודים, כאן בקנדה וברחבי העולם; ולכן אני רוצה להיות ברור: לאנטישמיות אין מקום בארצנו או בכל מקום אחר. זו אחריות של כל אחד ואחת מאיתנו להצביע עליה, ולהשמיע קול נגד שנאה על שלל צורותיה". 

"ברצוני להעלות על נס את תרומת הקהילות היהודיות לארץ זו. מדי יום תורמים קנדים בני הדת היהודית תרומה משמעותית לקהילותינו, וערכים יהודיים כמו 'תיקון עולם' מעודדים אותנו לדאוג זה לזה. כולנו יכולים לשאוב מכך השראה. חבריי, בשם משפחתי אני מאחל לכם 'חג פסח שמח!'".