-

לוחץ יד לאוויר: הסרטון של ביידן שהפך לוויראלי

נשיא ארה"ב הפך למושא לעג ברשת לאחר תקרית מביכה בסיום נאום באוניברסיטה בצפון קרוליינה
מערכת כאן חדשות
17 באפריל 2022
11:45

תקרית מביכה של נשיא ארצות הברית ביידן משבוע שעבר הפכה בימים האחרונים לוויראלית, לאחר שבסיום נאום שערך באוניברסיטה בצפון קרוליינה, פנה לימינו ללחיצת יד, אף שלא היה אף אחד לצידו על הבמה. הסרטון הפך לבדיחת רשת, לאחר שגולשים רבים, ביניהם אפילו פוליטיקאים מהמפלגה הרפובליקנית, לעגו לו. 

הפוליטיקאי רובי סטארבאק, שרץ לקונגרס בפריימריז הקרוב של מדינת טנסי הגיב לסרטון בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "האיש הזה לא כשיר לכהן כנשיא. נקודה". הסנאטור הרפובליקני טד קרוז פרסם גם הוא את הסרטון והשתמש באימוג'י של גלגול עיניים כדי לתאר אותו. עוד בכירה במפלגה הרפובליקנית בקליפורניה כתבה: "איפה הבית הלבן ומשפחתו של ביידן שהעבודה שלהם היא לגרום לו להיראות טוב?". 

ביידן בן ה-79 הוא הנשיא המבוגר ביותר בתולדות ארצות הברית. במהלך המרוץ לנשיאות ב-2020, השתמשו יריביו הפוליטיים בגילו לא פעם כדי למתוח עליו ביקורת, ולטעון כי אינו כשיר לכהן כנשיא. הנשיא לשעבר דונלד טראמפ נהג לכנות אותו בקמפיין הבחירות "ג'ו הישנוני". כך למשל אמר טראמפ ב-2019 כי ביידן "גורם לי להרגיש צעיר מאוד, גם מבחינת הגיל וגם מבחינת האנרגיה. אני צעיר, אני מסתכל על ג'ו, אני לא יודע לגביו".