מתוך התיעוד

מסכת התעללות: גננות בפעוטון ברחובות הטיחו על המזרן פעוטות

סכסוך בין גננות באשכול פעוטונים הוביל לחשיפת התיעוד מצלמות אבטחה. המשטרה פתחה בחקירה. עורך הדין של בעלת הגן: "מדובר בעריכה של הסרטונים באופן מגמתי"
דניאל אלעזר
17 באפריל 2022
18:10

עדכון 19.04.22: המשטרה עצרה ארבע עובדות מהגן ברחובות - שתי מנהלות הגן ושתי גננות - בחשד לפגיעה בפעוטות

תיעוד: שתי מטפלות בגן ברחובות תועדו במצלמות אבטחה מתעללות על פי החשד בפעוטות - דוחפות ומטיחות אותם על המזרנים ומשאירות ילד על כסא ללא השגחה. התיעודים נחשפו לאחר סכסוך בין הגננות במוסד.

האירוע התרחש לפני כחודשיים. מדובר בגן פרטי ברחובות המורכב מארבע קבוצות גיל בני 3-0. את התיעוד חשפה אחת מהשותפות שמפעילות את הגן לאחר שנקלעה לסכסוך עם שותפה אחרת. בתיעודים נצפו שתי מטפלות שונות כשהן מטיחות את הפעוטות על המזרן, דוחפות אותם, ואחד הילדים אף נותר לבדו על כסא אוכל ללא השגחה.

חושפת הפרשה שעזבה בינתיים את הגן התלוננה במשטרה, שפתחה בחקירה בחשד להתעללות בחסר ישע. הפעילה החברתית הדס חכימי, אליה פנו הורים בגן, אמרה כי נדרש שיהיו מצלמות אונליין בכל הגנים כדי שהורים יוכלו לעקוב אחר ילדיהם בכל רגע נתון.

עו"ד ניר אלטמן, המייצג את בעלת הגן, מסר בתגובה: "מדובר בסכסוך עסקי מול השותפה לשעבר ומבחינה ראשונית של חומר הראיות כפי שעולה מהסרטונים המוקלטים במצלמות אבטחה של הגן, ניתן לראות שמדובר בעריכה של הסרטונים באופן מגמתי לצורך הצגת תמונה שגויה ומטעה, והכל בכדי להוביל לקריסה כלכלית של בעלת העסק לאור הסכסוך העסקי האמור".