יורש העצר בן-סלמאן והנשיא לשעבר האדי, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

דיווח: יורש העצר הסעודי אילץ את נשיא תימן לשעבר לפרוש מתפקידו

בן-סלמאן איים לפרסם עדויות למעשי שחיתות בהם הנשיא לשעבר היה מעורב לכאורה • עוד פרסם העיתון האמריקני עבד רבו מנסור האדי נמצא במעצר בית בריאד • לפני עשרה ימים פרש הנשיא בן ה-76 לאחר עשור בתפקיד
רועי קייס
17 באפריל 2022
23:57

עיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" האמריקני פרסם הלילה (ראשון) כי יורש העצר הסעודי, מוחמד בן-סלמאן, אילץ את נשיא תימן לשעבר, עבד רבו מנסור האדי, לפרוש מתפקידו לאחרונה ולהעביר את סמכויותיו וכעת הוא נמצא במעצר בית בריאד.

על פי הפרסום, שנשען על בכירים סעודיים ותימניים, בסעודיה איימו על נשיא תימן לשעבר, שאם לא יחתום על צו פרישתו והעברת סמכויותיו למועצה שתורכב משמונה חברים, אז ידאגו לפרסם הוכחות שמעידות על מעשי שחיתות בהם היה מעורב.

עוד פורסם כי סעודיה מגבילה את יכולתו לתקשר עם העולם ולהשתמש בטלפונים שלו. על פי הפרסום בוול סטריט ג'ורנל, מנהיגים בתימן שמקבלים תמיכה מסעודיה הגיעו להסכמה שהגיע הזמן שנשיא לשעבר יפרוש מתפקידו. כזכור, לפני עשרה ימים התפטר האדי בן ה-76 לאחר 10 שנים בתפקיד, והקים את מועצת ההנהגה הנשיאותית שבראשה עומד שר הפנים לשעבר רשאד אל-עלימי.

בנובמבר 2017 ראש ממשלת לבנון דאז, סעד אל-חרירי, הכריז במפתיע על התפטרותו במהלך ביקור בריאד. לפי דיווחים בתקשורת הבינלאומית, יורש העצר הסעודי בן סלמאן היה זה שאילץ אותו להתפטר במחאה על דריסת הרגל של חיזבאללה ואיראן בלבנון והוא אף הוא הוחזק במעצר בית בסעודיה בניגוד לרצונו עד ששב לארצו.