.

"מובילאיי" לאופנועים: המערכת שמצילה את הרוכבים

מערכות התראה למניעת תאונות קיימות במכוניות כבר קרוב לעשור, אבל כלי הרכב הדו-גלגליים נותרו הרחק מאחור, ומספר ההרוגים בתאונות אופנועים בלתי נתפס • חברה ישראלית שמה לה למטרה להפוך למובילאיי של האופנועים – עם מערכות שהותקנו כבר על אלפי כלים בישראל
איתי שיקמן
18 באפריל 2022
22:22
עודכן ב 09:18

כבר שנים ארוכות שקיימות בשוק מערכות בטיחות לנהגים במכוניות, כשהמוכרת שבהן היא כנראה זו של מובילאיי הישראלית. אבל רוכבי הדו גלגלי, שלהם יש סכנות רבות בדרכים, נותרו הרחק מאחור בנושא הזה. כעת, חברה ישראלית חדשה מנסה למצוא פתרון שיצמצם את מספר התאונות הקטלניות שבהן מעורבים אותם נהגים.

צפו בכתבה מתוך חדשות הערב

בחברת רייד-ויז'ן הבינו שסגנון הנסיעה ברכב דו גלגלי מצריך חשיבה אחרת. "הסביבה של אופנוע היא הרבה יותר מאתגרת מסביבה של רכב רגיל", אומר סמנכ"ל התפעול של רייד-ויז'ן אשל ניצן. "כל ההתנהגות של הרוכב היא שונה בדרך, הכיוון של כלי הרכב לא נקבע רק על ידי הכיוון של ההגה אלא גם על ידי התנועה של הכלי". שלא כמו המערכות במכוניות, כאן הרוכב יקבל התרעה ויזואלית בלבד, ויש גם סיבה לכך: "באופנוע התקשורת בסאונד נעשית על ידי בלוטות', שיש לו דיליי מובנה של חצי שנייה - במובנים של תאונה חצי שנייה זה המון".