-
צילום: רויטרס

לראשונה מזה עשור: נטפליקס מאבדת מנויים

הפסקת הפעילות ברוסיה בעקבות המלחמה ועליית המחירים בחלק מהמדינות הובילה להתנתקות של יותר ממיליון מנויים משירות הסטרימינג הפופולרי
מערכת כאן חדשות
20 באפריל 2022
06:57

שירות הסטרימינג הפופולרי "נטפליקס" הודיע אתמול (שלישי) כי לראשונה מזה עשור איבד מנויים. יותר ממיליון משתמשים סגרו את חשבונותיהם ברבעון הראשון של 2022, מה שהוביל, בניכוי המשתמשים החדשים, לאיבוד של 200 אלף מנויים. הירידה מגיעה לאחר שהחברה הודיעה על העלאת מחירים במספר מדינות, בהם ארצות הברית ובריטניה, לצד הפסקת פעילותה ברוסיה. 

במכתב לבעלי המניות, הזהירה החברה כי שני מיליון מנויים נוספים צפויים לעזוב את השירות עד לחודש יולי הקרוב. בהמשך נאמר כי הרווחים של החברה נמצאים מתחת לתחזיות. למרות הפסד המנויים הראשון מאז 2011, לחברה עדיין יש 220 מיליון משתמשים רשומים.

שני הגורמים העיקריים לאיבוד המשתמשים הם המלחמה באוקראינה והעלאת המחירים בחלק מהמדינות. הפסקת הפעילות של שירות הסטרימינג ברוסיה עלה לה ב-700 אלף מנויים, בעוד 600 אלף משתמשים בארה"ב ובקנדה הפסיקו את המנוי לאחר עליית המחירים. נטפליקס הסבירה כי ציפתה לכך שחלק מהמשתמשים יתנתקו מהשירות, אך בעקבות עליית המחירים, היא לא נפגעה כלכלית. 

הרווחים של החברה ברבעון הראשון של 2022 עלו ב-9.8% לעומת אותה תקופה אשתקד ועומדים על 7.8  מיליארד דולר. עם זאת, מדובר בהאטה מהרבעונים הקודמים, ובירידה של 6% לעומתם.