מסכות

בוטלה חובת עטיית המסכות בחללים סגורים

חובת עטיית מסכות בבתי חולים, במוסדות דיור מוגן ובטיסות עדיין בתוקף • ההחלטה התקבלה בעקבות המשך הירידה בתחלואה בקורונה • רה"מ בנט: "עברנו את פרעה, וגם את האומיקרון, והשנה - מימונה בלי מסכות"
ורד פלמן וגילי כהן
20 באפריל 2022
12:07
עודכן ב 23 אפריל 20:01

החובה לעטות מסכה במקומות סגורים בוטלה הערב (שבת) - כפי שהחליטו ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ באמצע השבוע.

עם זאת, תהיה חובה לעטות מסכות בבתי חולים, במוסדות דיור מוגן ובטיסות בינלאומיות. בנוסף אדם הנמצא בדרכו לבידוד יחוייב גם הוא לעטות מסכה. ההחלטה התקבלה בעקבות המשך הירידה בתחלואה בקורונה. 

"ממוצ״ש - מורידים את המסכות", צייץ ראש הממשלה בנט בטוויטר. "עברנו עוד גל קורונה. הפעם הקורונה הגיעה גם אליי, כמו לרבים. אבל גם הפעם – לא סגרנו את המדינה, לא עצרנו את החיים, לא היו פיטורים המוניים. חיים לצד המגפה. עברנו את פרעה, וגם את האומיקרון, והשנה - מימונה בלי מסכות". 

שר הבריאות ניצן הורוביץ צייץ היום: "‏הערב מבוטלת חובת המסיכות במקומות סגורים. החלטנו על כך בשיקול דעת, לנוכח הירידה בכל מדדי הקורונה. בבתי חולים ובתי אבות המסיכות יישארו. זה המשך המדיניות שלנו, שהוכיחה את עצמה, של חיים בצד הקורונה: מעניקים את כל האמצעים לשמירה על הבריאות, ולא מוותרים על שיגרת החיים החופשית". 

בחודש יוני בשנה שעברה הוחלט להסיר את חובת עטיית המסכות במקומות סגורים. זמן קצר לאחר מכן החלה התפשטות זן הדלתא, ומאז 25 ביוני היא נכנסה שוב לתוקף. 

מתי ואיך תיגמר המגפה? | האזינו לעוד יום