-

4 רקטות שוגרו לעבר שדרות ויישובי עוטף עזה

בפעם השנייה בתוך שעות: ירי רקטות מהרצועה לישראל • כיפת ברזל יירטה את השיגורים. צה"ל תקף מוצב צבאי ומתקן לייצור מנועי רקטות ברצועת עזה • מוקדם יותר הערב: רקטה נפלה בבית בשדרות ולא התפוצצה. כיפת ברזל לא הופעלה, אין נפגעים כתוצאה מהשיגור
כתבי כאן חדשות
20 באפריל 2022
20:14
עודכן ב 03:53

בפעם השנייה בתוך שעות: ארבע רקטות נורה הלילה (רביעי) מרצועת עזה לעבר שדרות ויישובי עוטף עזה. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה את כל השיגורים. התרעת צבע אדום נוספת הופעלה דקות ספורות לאחר מכן, בעקבות ירי מקלעים מהרצועה. מוקדם יותר הערב, רקטה ששוגרה מהרצועה פגעה בחצר בית בשדרות, אך לא התפוצצה. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לשישה נפגעים קל שנחבלו בדרך למרחב המוגן או לקו בהתקף חרדה.  

ירי הרקטות מגיע אחרי תקיפה של חיל האוויר במרכז הרצועה הלילה. צה"ל מסר כי תקף מוצב צבאי ומתקן עם חומרי גלם כימיים, המשמשים לייצור מנועים רקטים. בעקבות ניסיונות חמאס לפגוע במטוסים באמצעות ירי נ"מ - תקף חיל האוויר גם מתחם המשוייך לכוח ההגנה האווירית של חמאס ברצועת עזה, ממנו שוגרו טילי כתף לעבר מטוסי חיל האוויר. הניסיון לפגוע במטוסים כשל ואין נפגעים או נזק לכלי הטיס. 

דובר חמאס חאזם קאסם אמר בעקבות התקיפה: "התקיפה בעזה רק מחזקת את ההתנגדות להמשיך את המאבק ולשמור על המקומות הקדושים לא משנה מה המחיר. למערכה יש סיום אחד והוא ניצחון לעמינו".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי כתב בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו אחרי נפילת הרקטה בשדרות אתמול: "תושבי שדרות והעוטף ראויים לחגוג את חול המועד ושביעי של פסח בשמחה ובבטחה כמו כל עם ישראל והתפקיד של הממשלה לדאוג שזה יקרה. הגיע הזמן לגבות מחיר כבד מהג’יהאד והחמאס שיורים טילים על מנת להרוג"

מ-17:00: סגר כללי ביהודה ושומרון

סגר כללי יוטל באזור יהודה ושומרון ועל המעברים ברצועת עזה היום ב-17:00 עד מוצאי שבת. כך הוחלט לאחר הערכת מצב ביטחונית ובהתאם להנחיית הדרג המדיני. בתוך כך, בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי 3,000 חיילים ושוטרים צפויים להישאר בירושלים עד השבוע הבא.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן, הודיע כי נהלי יציאת פלסטינים ותושבי יהודה ושומרון לתפילות בהר הבית יוסיפו להתקיים כסדרם, בהתאם לצעדים שאושרו בתחילת חודש הרמדאן על ידי שר הביטחון. כמו כן, במהלך הסגר יתאפשר מעבר במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים בלבד ובכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

שר הביטחון בני גנץ אמר כי אם תישמר יציבות ביטחונית - יהיו הקלות לפלסטינים בעיד אל פיטר: "אני קורא להנהגה הפלסטינית ולכלל מנהיגי האזור לפעול באופן אחראי, כדי שנוכל לשמור על יציבות ביטחונית, ולהרחיב את מרכיבי המדיניות האזרחית שברצוננו לממש לקראת עיד אל-פיטר".

המשטרה מנעה אתמול ממשתתפי צעדת הדגלים בירושלים להגיע לשער שכם. כמה מן המפגינים התעמתו עם השוטרים. לא היו מעצרים באירוע.