חוסיין אלמאסי

דיווח באיראן: מפקד בכיר במשמרות המהפכה ניצל מניסיון התנקשות

לפי הדיווחים, חמושים ירו על רכבו של חוסיין אלמאסי, מפקד של מחוז במדינה, והרגו את שומר הראש שלו, אך לא הצליחו לפגוע בו. באיראן אומרים כי המתנקשים נתפסו
איתמר מרגלית
23 באפריל 2022
10:13

מפקד בכיר במשמרות המהפכה ניצל מניסיון התנקשות, כך דווח היום (שבת) בסוכנויות הידיעות האיראניות. לפי הדיווחים, ארבעה חמושים פתחו באש לעבר כלי הרכב בו נסע חוסיין אלמאסי, מפקד מקומי של משמרות המהפכה במחוז סיסתאן ובלוצ'סתאן, הרגו את שומר ראשו, אך לא הצליחו לפגוע בו. בדיווחים נמסר גם ששומר הראש שנהרג בתקרית הוא בנו של מפקד בכיר אחר במשמרות המהפכה. לפי האיראנים, היורים נעצרו.

ביום רביעי הכריז המודיעין האיראני כי תפס שלושה מרגלים של המוסד, שפעלו כביכול באותו המחוז עליו מפקד אלמאסי. לפי הדיווח, הם היו מעורבים בהשמדת חומרים ומסמכים מסווגים. בדיווח לא פורט מהי אזרחותם של העצורים.

לקראת מלחמה עם איראן | עוד יום

בד בבד, מתקפת סייבר על האתר של רשות שדות התעופה הביאה ביום רביעי בערב לקריסתו. נבדקת האפשרות שהאקרים פרו איראנים עומדים מאחורי המתקפה. גורמים רשמיים הבהירו שהאתר קרס בשל ריבוי משתמשים והדגישו שלא היתה כל פגיעה במערכות המחשב המבצעיות של רשות שדות התעופה.

מוקדם יותר השבוע נשיא איראן, אבראהים ראיסי, שיגר איום לעבר ישראל ואמר כי "הכוחות המזוינים של איראן יכוונו אל לב ישראל, אם המשטר הציוני ינקוט אפילו בצעד הקטן ביותר נגד המדינה שלנו". בנאום במהלך מצעד צבאי הוסיף ראיסי כי אם ישראל מבקשת לנרמל את יחסיה עם מדינות אזוריות, שתדע כי איראן עוקבת אחר מעשיה בקפידה.