תותחנים בגבול לבנון, הלילה
צילום: דובר צה"ל

צה"ל: רקטה שנורתה מלבנון נפלה בשטח פתוח בגליל המערבי

הרקטה נפלה ליד מצובה, ללא נזק או נפגעים. לפי הערכה ראשונית, הירי בוצע בידי ארגונים פלסטיניים. חיל התותחנים תקף מטרות בלבנון בתגובה
כתבי כאן חדשות
25 באפריל 2022
00:32
עודכן ב 07:02

ירי גם מצפון: תושבים בגליל המערבי דיווחו לפנות בוקר (שני) על הדי פיצוצים. לאחר בדיקה, בצה"ל אישרו שמדובר ברקטה שנורתה מכיוון לבנון. הרקטה נפלה ליד מצובה, ולא גרמה לנזק או נפגעים. לא הופעלה אזעקה. בתגובה, צה"ל תקף מטרות בלבנון. דובר צה"ל תא"ל רן כוכב אמר בריאיון לכאן רשת ב כי לפי ההערכה מדובר בפלגים פלסטיניים, על רקע הרמדאן ואירועי הר הבית. 

האזינו לריאיון עם דובר צה"ל

העיתון הלבנוני אל-אח'באר, המזוהה עם חיזבאללה, דיווח כי הרקטה שוגרה מאזור שממוקם דרומית לעיר צור בדרום לבנון. עדי ראייה לבנונים אמרו לעיתון כי בסביבות השעה חצות הם שמעו את הדי שיגור הרקטה. גם כתב ערוץ אל-מנאר בדרום לבנון צייץ על שיגור שתי רקטות מדרום לבנון לעבר ישראל. 

בחודש ינואר דווח בלבנון כי אלמונים שיגרו רקטה מאזור צור לעבר ישראל. מצה"ל נמסר אז: "אין אף אינדיקציה לאירוע כזה". הפעם האחרונה בה שוגרו רקטות מלבנון לעבר ישראל הייתה באוגוסט 2021, אז נורו שלוש רקטות, שנענו בתגובה במטח ארטילרי. 

בחודש מאי בשנה שעברה נורו ארבע רקטות לעבר הגליל המערבי על ידי ארגונים פלסטיניים. אזעקות נשמעו ביישובים באזור הקריות. איש לא נפגע מהירי, אך שני בני אדם נחבלו קל בדרכם אל המרחב המוגן, וכמה לקו בחרדה. 

בהכנת הידיעה השתתפו:כרמלה מנשה, רובי המרשלג, איתי בלומנטל, רועי קייס ועידו קורן