-
צילום: משה שי, פלאש 90

המשפחות המסוכסכות ברהט סיכמו: רגיעה ל-10 ימים

השייח' שתיווך בין המשפחות: "הסכסוך - בגלל פוסטים פוגעניים כלפי נשים בפייסבוק" • נציגים ב-2 המשפחות אומרים: הסכסוך יחזור - דווקא בגלל המשטרה ובית המשפט
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
25 באפריל 2022
14:42

אחרי מספר ימים של אירועי אלימות קשים ברהט, המשפחות המסוכסכות בעיר הודיעו כי סיכמו על הודנא למשך עשרה ימים. השייח' שהביא לרגיעה בין הצדדים אמר לכאן חדשות: "הסכסוך התחיל בגלל פוסטים פוגעניים כלפי נשים בפייסבוק". במהשך אמר כי ההצדדים במאמצים להביא לסולחה כוללת עד סוף היום. 

עם זאת בקרב המשפחות בטוחים שההסכם בין הצדדים לא צפוי להחזיק. הישאם אל בחירי, נציג המשפחה שהתחילה את הסכסוך כשצעירים ירו לתוך שני בתי קפה בעיר אמר לכאן חדשות: "נכנסו אנשים גדולים לעשות רגיעה, אבל בגלל שהמשטרה עצרה את השייח' שלנו הבלגאן יחזור, כי הוא זה ששולט על הצעירים". 

איסמעאיל אל עוברה, נציג המשפחה שעליה ניסו להשתלט אמר כי אחרי אם בית המשפט לא היה משחרר את העצורים מהירי בבית הקפה, הצדדים כבר היו מגיעים לסולחה. 

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי כ-20 חשודים תושבי העיר מבוקשים על ידי המשטרה בחשד למעורבות במעשי הירי. עד כה נעצרו בעיר שלושה חשודים בלבד - ראש משפחה כבן 50 ושניים נוספים כבני 25. 

המשטרה הודיעה אתמול על תגבור של יותר ממאה שוטרים והקמת מפקדה בראשות מפקד מגב דרום. רק לפני חודשיים הקימה המשטרה מפקדה משימתית בעיר עם "מאות שוטרים" - מה שלא מנע את שורת התקריות האלימות לאחרונה. כעת, מתכוונים במשטרה לשנות את תפיסת העבודה של המפקדה ברהט, בין השאר להתפרס בעיר כולה ולא רק בשכונות 12 ו-14 בהן מתגוררות המשפחות המסוכסכות.