צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
חיסון לפוליו

השר הורוביץ: יוצאים במבצע "שתי טיפות" לחיסון ילדים לפוליו

שר הבריאות במסיבת עיתונאים: "זו לא סיבה להיבהל – זו סיבה להתחסן" • עד כה התגלה בישראל מקרה אחד של פוליו עם ביטוי קליני ועוד שמונה מקרים של דגימות חיוביות לנגיף ללא תסמינים
דקלה אהרן שפרן
26 באפריל 2022
13:29
עודכן ב 13:42

שר הבריאות. ,ניצן הורוביץ, הודיע היום (שלישי) על יציאה במבצע חיסון מפני נגיף הפוליו שהתגלה באחרונה בכמה מקרים בארץ. במסיבת עיתונאים שכינס אמר הורוביץ כי "זו לא סיבה להיבהל – זו סיבה להתחסן".

"שלא כמו בקורונה את  הנגיף הזה אנו מכירים ויודעים איך הוא מתנהג. יש לנו את האפשרות לנצח אותו לחלוטין. עשינו את זה כמה פעמים בעבר ונעשה זאת גם כעת. מרבית הילדים הנדבקים בפוליו לא יהיו עם תסמינים אבל הם יכולים גרום להתפשטות הנגיף. לשיתוק שנגרם על ידי הפוליו אין טיפול אבל אפשרו למנוע את המחלה לחלוטין בעזרת חיסון. הבאנו לארץ מיליוני מנות חיון ואנו יוצאים למבצע הארצי ששמו "שתי טיפות". החיסון יעיל במניעת הדבקה ולהגנה", אמר השר.

מנכ,ל משרד הבריאות, הפרופ' נחמן אש, אמר בתדרוך כי מדובר במחלה שעלולה לגרום נכות קשה ואף סיכון לחיים "ומכאן החשיבות למניעת כל מקרה ומקרה ואנחנו במירוץ למנוע את המקרה הבא". הוא ציין כי החיסון המומת ניתן לתינוקות בזריקה במסגרת זריקה המחומשת והחיסון המוחלש ניתן בפה. "ככל שהאוכלוסיה תתחסן נוכל להעלים את הנגיף. זוהה מקרה אחד  של תחלואה לראשונה זה יותר מ-30 שנה. יש עוד שמונה מקרים של חיוביים אסימפטומטיים. יחד עם מבצע הבידודים אנו מבינים שיש פיזור נרחב של הנגיף ורוצים להכחיד זאת".