בושמיץ בבית המשפט

11 שנות מאסר למתנדב שירות לאומי שאנס ילדות בכיתה א'

יואב בושמיץ הגיעה לביתר ספר בקריית אתא כסייע, ובשעות הלימודים ובכיתות הומות ביצע מעשים מגונים בילדות. השופטים קבעו שהוא ניצל את מעמדו. עורכת הדין המייצגת את הנפגעות: "גזר דין מביש"
אורלי אלקלעי
27 באפריל 2022
12:54

11 שנות מאסר נגזרו על יואב בושמיץ, בן 19 מפרדס חנה, שהורשע היום (רביעי) בתקיפה מינית של תלמידות כיתה א' בבית ספר בקריית אתא בו התנדב במסגרת שנת שירות. כמו כן נגזרו עליו 12 חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים, ופיצויים על סך 270 אלף שקלים.

השופטים בראשות יחיאל ליפשיץ ציינו בגזר הדין: "אין צורך להכביר מילים על חומרת העבירות שביצע הנאשם. מדובר במסכת ארוכה של מעשים קשים ומשפילים חמורים מאוד ומעוררים שאט נפש וסלידה. הנאשם ניצל את תפקידו וסמכותו כסייע בכיתה, את פערי הגיל המשמעותיים ופערי הכוחות בינו לבינן".

עורכת הדין רוני אלוני סדובניק, המייצגת את הילדות שנפלו קורבן ואת בני משפחותיהן, אמרה כי היא מאוכזבת מגזר הדין: "זה אחד המקרים, אם לא המקרה הקשה ביותר, שאירע אי פעם במערכת החינוך. גזר הדין הזה הוא ביזיון חבושה למערכת החוק של מדינת ישראל בהגנה על ילדים מפגיעות מיניות ופדופיליה".

בושמיץ הודה במעשיו בחקירה במשטרה ובכתב האישום נכתב כי הוא "ניצל את מעמדו כסייע, את פערי הכוחות ומעמדו כלפי הילדות", הוא הורשע בעשרה אישומים בגין ביצוע עבירות מין חמורות בשמונה תלמידות כיתה א', בנות שש, באונס ומעשים מגונים בנסיבות מחמירות.

בסוף 2020, במסגרת שנת שירות, בושמיץ הועסק בפעילות התנדבותית בבית ספר יסודי בתפקיד סייע הוראה. הוא אף הציג אישור על היעדר עבירות מין בעברו. על פי כתב האישום ״הוא נהג לסייע לתלמידות במהלך השיעור, לכרוע על ברכיו לכיוונן, ותוך כדי מתן ההסבר לבצע בהן מעשים מיניים חמורים. במקרה אחד הוא ביצע בשתיים מהן מעשים מיניים, בזמן ששטפו את ידיהן בשירותי בית הספר״. 

״מעשיו הופסקו אך בשל חשיפת המעשים על ידי אחת הילדות בפני המורה, מיד לאחר שביצע בה עבירת מין, העבירות בוצעו במהלך שעות הלימוד, בכיתה הומה ילדים, מורה וסייעת, בתעוזה רבה וללא עכבות".