מהומה בבית המשפט
צילום: אם תרצו

אחרי העימות עם האב השכול: אב המחבל עוכב לחקירה

מהומה התפתחה בבית המשפט בבאר שבע בין אביו של רון קוקיא לחאלד אבו ג'ודה, הנאשם בהלנת שב"חית. הוגשה תלונה במשטרה נגד משפחת המחבל שקראה: "אתם הרוצחים, אתם כלבים"
איציק זוארץ
27 באפריל 2022
19:57
עודכן ב 21:10

לאחר העימות בבית המשפט בבאר שבע, אביו ודודו של המחבל שנאשם ברצח החייל רון קוקיא עוכבו הערב לחקירה. זאת לאחר שעל פי החשד השמיעו כלפי אביו של קוקיא איומים. 


בבית המשפט התקיים דיון טיעונים לעונש נגד אביו של המחבל, חאלד אבו ג'ודה, שנאשם בהלנת שב"חית, אם הרוצח, לפני ואחרי הפיגוע. במקום התפתחו איומים, צעקות ודחיפות הדדיות. בני משפחת המחבל אמרו לבועז קוקיא: "אנחנו יודעים איפה אתה נמצא".

במקום נוצרה מהומה, המאבטחים הרחיקו את הנאשם ואחיו מהמקום. פעילי אם תרצו  וקוקיא הגישו תלונה במשטרה על איומים מפורשים ברצח אחרי שאבו ג'ודה אמר להם: "אתם הרוצחים, אתם כלבים". רון קוקיא נרצח בפיגוע הדקירה שהתרחש בערד בנובמבר 2017.

בועז קוקיא מסר בתגובה: "תופעת השב"חים הביאה לפיגועים רצחניים כגון רצח אסתר הורגן והפיגועים האחרונים בבני ברק ובתל אביב. אנו קוראים לבתי המשפט להעניש את אב המחבל בחומרה רבה כדי להרתיע מחבלים עתידיים. בתי המשפט חייבים להשתתף במאבק הלאומי נגד הטרור". 

לפני כשנה וחצי התפתח עימות נוסף בין השניים מחוץ לבית המשפט. "פגעת בביטחון המדינה. רצחתם חייל צה"ל, אתה סכנה לביטחון המדינה. אני ארדוף אותך כל החיים שלי. תקבל את העונש המקסימלי בכלא", הטיח אז קוקיא באביו של המחבל.

בתום אותו דיון בדצמבר 2020 אמר קוקיא לכאן חדשות: "החוק מורה על קנס של 200 אלף שקלים במקרה כזה, ואנחנו דורשים שזה מה שיקרה הפעם. בנוסף אנחנו דורשים שיעמידו אותו לדין על פוליגמיה".