מקסים טל

מאסר עולם ועוד שלוש שנים למקסים טל שרצח את אשתו מריה

הרוצח ישלם פיצוי של 260 אלף שקלים למשפחתה של מריה טל
מיכל וסרמן
27 באפריל 2022
17:18

מאסר עולם ועוד שלוש שנות מאסר נגזרו היום (רביעי) על מקסים טל שהורשע ברצח אשתו מריה לפני כשנתיים וחצי בדירתם בקריית ביאליק. בית המשפט המחוזי בחיפה חייב אותו לפצות את משפחת הנרצחת בכ-260 אלף שקלים. בנותיהם של הזוג, בנות ארבע וחמש, הועברו למשמורת אצל אחיה של מריה ואשתו. 

לפי כתב האישום, שהוגש נגד טל ב-2019, הוא דקר את מריה בעקבות עימות שהיה ביניהם על רקע קשר שקיימה עם אדם אחר. מכתב האישום עולה שעל ידית הסכין נמצאו תביעות אצבע של הנאשם בלבד. כמו כן צוין כי גרסתו של טל אינה מתיישבת עם ראיות בזירה, ודרך התנהלותו באותו הבוקר אינה סבירה. בנוסף נכתב: "זמן קצר לאחר הדקירה התקשר הנאשם לאימו ולאחר מכן למוקד המשטרה, ובעוד המנוחה גוססת לנגד עיניו, ומבלי לעשות דבר על מנת לסייע לה ולנסות להצילה, דווח להם כי המנוחה התאבדה". 

בשיחה נשמע מקסים טל אומר למוקדנית מד"א: "אני רואה דימום. נראה שהיא נושמת נשימות אחרונות. תבואו מהר". על פי מסקנת המשטרה והפרקליטות, היה שיהוי עד שהנאשם ברצח קיים את השיחה עם מד"א והמשטרה. 

כמו כן נכתב שבחודש אוגוסט חשד טל באשתו כי היא מקיימת קשר עם אדם אחר. בתקופה זו התעמתו השניים כמה פעמים על רקע החשד. כחודש לאחר מכן תקף אותה בפניה וגרם לה שבר באפה. מנגד היא הכתה אותו וגרמה לו שריטות בפלג גופו העליון, וחבלה בעין. בעקבות כך הוא נעצר ושוחרר לאחר שלושה ימים בתנאים מגבילים, בהם הרחקה מקריית ביאליק למשך חודש.

במהלך תקופה זו, על אף תנאי השחרור שנקבעו על ידי בית המשפט, עמדו הנאשם והמנוחה בקשר טלפוני, והנאשם הגיע במספר הזדמנויות לדירה וחזר להתגורר בה. ביום הרצח, יצא טל מהדירה, נסע ברכב מהמקום וחזר לדירה לאחר כ-20 דקות. הוא הודיע למעסיקו כי לא חש בטוב ולא יגיע לעבודה. לאחר מכן גם לקח את הבנות שהיו בבית לגן הילדים שלהן. הוא חזר לדירה, נטל סכין בעלת להב באורך של כ-16 סנטימטרים ודקר את מריה כשהייתה במיטתה.