שער שכם
צילום: שלו שלום, TPS

במערכת הביטחון העלו כוננות: "היערכות לימים מתוחים מאוד"

במערכת נערכים לסוף שבוע והשבוע הבא עם התלכדות של כמה אירועים • גורמים בממשל ביידן מסייעים בהרגעת המתיחות סביב חודש הרמדאן - בתפקיד כפול • מפקד משמרות המהפכה של איראן במסר לעזה: "מעודד את המשך ההסלמה"
איתי בלומנטל, עמיחי שטיין וגל ברגר
28 באפריל 2022
20:44

המתיחות הביטחונית: בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום (חמישי) כי במערכת הביטחון נערכים לסוף שבוע והשבוע הבא שמוגדרים "מתוחים מאוד" עם התלכדות של כמה אירועים: סיום חודש רמדאן, עיד אל פיטר, יום ירושלים האירני, יום הזיכרון, יום העצמאות וצעדת הדגלים בעיר העתיקה בירושלים.


במערכת הביטחון העלו כוננות בתוך הארץ, בקו התפר ויהודה ושומרון עם המשך ביצוע מעצרי מנע, ובגבולות עם העלאת כוננות במערכי ההגנה האווירית ברצועת עזה ובגבול הצפון. כדי לאפשר אימון ללוחמי שלושה עשר גדודים בסדיר, שהוקפצו לקו התפר, הוחלט היום בצה"ל על גיוס שישה גדודי מילואים שייכנסו בשלושה סבבים במקומם כך שהסדירים יוכלו לשוב ולהתאמן.

בעוד שבועיים אמורים בצה"ל להיכנס לתרגיל חודש מלחמה, אותו תרגיל שהופסק בשנה שעברה עם תחילת מבצע שומר חומות בעזה. התרגיל כולל תרגולי מפקדות, אוגדות ותרגיל של חטיבת הקומנדו בקפריסין. השנה מקווים להשלים את התרגיל במלואו.

בד בבד, גורמים בממשל ביידן מסייעים בהרגעת המתיחות סביב חודש הרמדאן - בתפקיד כפול. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי מצד אחד מעבירים האמריקנים את המסר לירדנים לפעול להרגעת השטח, מנגד הירדנים מעלים מולם דרישות בעניין הר הבית.


הוועדה הישראלית-ירדנית בענייני הר הבית צפייה להתכנס אחרי חודש הרמדאן - הירדנים מבקשים, בין השאר דרישה לקבל תוספת כוח אדם לאנשי הווקף. בישראל אומרים: נחכה לסיום האירועים ואז נראה.

בתוך כך, הצפי מחר, יום שישי אחרון של הרמדאן, הוא לרבבות מתפללים בהר הבית. פלסטינים קוראים ברשתות להיערך לעליית יהודים להר הבית ביום העצמאות. כמו כן, מפקד משמרות המהפכה של איראן במסר לעזה: "מעודד את המשך ההסלמה".