ליאור חדד
צילום: דוברות המשטרה

אחרי עשור: עבריין הוסגר לישראל ממרוקו ונאשם בחיסול מקורב לדומרני ש"ערק" לארגון יריב

לפי כתב האישום, ליאור חדד הפעיל את המטען שהרג את ציון יאנה ופצע את אחיו, ונמלט מהארץ יום לאחר מכן. הוא הוסגר לישראל בעקבות חידוש היחסים בין המדינות
אסף פוזיילוב
29 באפריל 2022
09:29

כתב אישום הוגש היום (שישי) נגד ליאור חדד, בן 37, בגין רצח ציון יאנה, מקורב למשפחת דומרני שעבר לארגונו של ג'רושי, ב-2012. בנוסף, מיוחס לו ניסיון רצח ועבירות נוספות שביצע באותה שנה בעיר. חדד ברח לאירופה, ומשם למרוקו, והוסגר בחודש שעבר בעקבות כינון היחסים בין המדינות.

על פי כתב האישום, חדד רכש את אמונם של יאנה ואחיו ויצר מצג שווא כי בכוונתו להכניסם כשותפים בקיוסקים באשדוד ובאשקלון. הוא אף אמר ליאנה כי יעניק לו רכב במתנה - רכב שבו הוטמנו שני מטעני חבלה.

ב-22 באוקטובר 2012 חדד הביא את יאנה ואחיו למקום שבו חנה הרכב הממולכד והעניק לו אותו. כשהשניים נכנסו למכונית, חדד התרחק מהרכב הממולכד, חייך לעבר יאנה - והפעיל את המטענים באמצעות שלט שהחזיק ברכבו. הוא נמלט מהמקום מיד אחרי הפיצוץ ויום לאחר מכן ברח לחו"ל. האח הצליח להימלט מהרכב הבוער ונפצע קשה, אך לא הצליח לחלץ את ציון. 

לפי כתב האישום, חדד הקים מפעל ערק במרוקו והתעשר, אך הסתבך בפרשת זיוף דרכונים לפני כמה שנים. במסגרת שיתוף פעולה עם משטרת מרוקו, אושרה הסגרתו. מפקד הימ"ר טס לשם לקראת המעצר. גם שלום דומארני עצמו נחקר בפרשה. 

מפקד מרחב לכיש במשטרה, ניצב משנה ברק מרדכי, אמר הבוקר על החקירה: "כמו שלפושעים ולעבריינים אין גבולות, ככה גם אצלנו. הפעילות והתיאום שנעשו לאורך תקופה ארוכה מול רשויות הממשל במדינה אחרת הוכיחו פעם נוספת שזרועה הארוכה של משטרת ישראל יכולה להגיע לכל מקום ולכל פושע על הגלובוס, לא משנה היכן הוא מסתתר וכמה ינסה להסתיר את זהותו. הכול עניין של זמן, אורך רוח ותכנון קפדני, כשהמטרה הסופית היא להביא את הנאשמים לדין על אדמת ארץ ישראל".