פידא כיוואן

הישראלית שנידונה למוות באמירויות לכאן חדשות: "מפחדת ורוצה לחזור"

פידאא כיוואן מחיפה אמרה בשיחה בלעדית מהכלא: "לא חושבת שאוצא להורג" • היא קראה ליורש העצר להתערב בפרשה: "נעשתה פה טעות איומה"
ערן זינגר
29 באפריל 2022
12:03

פידאא כיוואן, הישראלית מחיפה שהורשעה בדובאי בסחר בסמים ונדונה למוות, אמרה היום (שישי) בשיחה עם כאן חדשות שפורסמה בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי היא לא סבורה שעונשה ייצא לפועל. לדבריה, "בחיים לא חשבתי שאני אקבל גזר דין מוות. אני לא חושבת שזה יקרה, זאת ארץ מודרנית. אבל אני לא יודעת, זה נגזר ונמצא במערכת. הוצאה להורג זה דבר שקראתי בספרים וראיתי בסרטים". 

האזינו להקלטת השיחה

היא שבה ופנתה ליורש העצר של איחוד האמירויות, שייח' מוחמד בן זאייד אל נהיאן, ומבקשת ממנו להתערב בפרשה. "נעשתה פה טעות איומה, ואם הוא יבדוק בעצמו את הפרטים אני בטוחה שהוא יוכל לעזור לי. אני מפחדת ואני רוצה לחזור הביתה", אמרה כיוואן.

אתמול פורסמה הקלטה ובה שיחתה של כיוואן עם עם אחיה גאלב. "אני מפוחדת ומבוהלת כתוצאה מגזר דין המוות", אומרת כיוואן לאחיה. "אני לא סוחרת סמים. אני מאמינה שייעשה צדק, מערכת המשפט באיחוד האמירויות מתקדמת. אני בטוחה שאם שייח' אלנהיאן יתערב בעוול שנגרם לי - אחזור לארץ בקרוב".

לדבריה, היא נקלעה למקום הלא נכון בזמן הלא נכון. "אני מפוחדת ומבוהלת כתוצאה מגזר דין המוות", אומרת כיוואן לאחיה. "אני לא סוחרת סמים. אני מאמינה שייעשה צדק, מערכת המשפט באיחוד האמירויות מתקדמת. אני בטוחה שאם שייח' אלנהיאן יתערב בעוול שנגרם לי - אחזור לארץ בקרוב".

באמצע החודש הבא צפוי להתקיים הדיון בערעור שהגישה כיוואן על גזר הדין. כיוואן, בת 43 מחיפה, עברה לאיחוד האמירויות לפני כשנה לצורך עבודה בתחום הצילום והגרפיקה. היא נעצרה ונשפטה בגין החזקה של חצי קילו קוקאין, ובתחילת החודש נגזר עליה עונש מוות. אנשי משרד החוץ שוחחו עם כיוואן כמה פעמים מאז גזר הדין, אך טרם ביקרו אותה.

סמנכ"ל האגף הקונסולרי במשרד החוץ, אייל סיסו, אמר בתחילת החודש לאסתי פרז בכאן רשת ב: "יש ציפייה שמדינת ישראל תבוא ותציל את כולם, גם בגלל מקרים לאורך השנים. אבל יש לצערי כמעט 400 אסירים ישראלים בחו"ל בגין עבירות מכל הסוגים. אנחנו מבקרים כל אסיר כזה ומוודאים שהוא בסדר".