-

היה פה שמח: בחזרה לאוצרות ארכיון השידור הציבורי

נטייה מינית שאפשר להיכנס בגללה לכלא, גלולה חדשה שצוות הצילום קיווה לנסות, וניסיון לדחות משחק כדורגל מול גרמניה - בגלל החדשות: מסע בזמן אל המרואיינים, התוכניות והכתבות האיזוטריות – ורגעי הקאלט
אורן אהרוני
04 במאי 2022
19:52
עודכן ב 20 נובמבר 14:33

תהליך השימור והדיגיטציה שעבר ארכיון השידור הציבור הפך 50 שנות טלוויזיה ורדיו לנגישים לכלל הציבור, והחזיר אותנו אל רגע הקאלט שנצרבו בזיכרון: מהכדורגל האנגלי של משה סיני ועד לריאיון הראשון של ריטה.

פרק 1: מסע אל העבר - הרגעים הגדולים של ארכיון השידור הציבורי

פרק 2: מהטלפון הקווי ועד התקליטור - הטכנולוגיה שריגשה את ישראל

מההמתנה לטלפון הקווי, דרך הדי ג'יי שלימד את כולנו מה זה "סקראץ'", ועד ספר הטלפונים של ישראל - עשרות שנים לפני המצאת האינטרנט והסטרימינג, השידור הציבורי התרגש עם צופיו מכל חידוש.

פרק 3: גזענות, עירום ועישון באולפן - הטלוויזיה בישראל לפני הפוליטיקלי קורקט

דברים שרואים מכאן לא ראו משם: השידור הציבורי היה במשך עשרות שנים ערוץ הטלוויזיה היחיד בישראל. בזמנים שבהם מגישות התרכזו בדיווחים על משקי בית ואופנה, ומגישים גברים דיברו על ביטחון וכלכלה, בתקופה שהקהילה הלהט"בית נתפסה כאיום או בדיחה וכמובן - הרבה לפני תנועת מי טו.

פרק 4: בחזרה אל תוכנית התחקירים שחיברה בין כרוב כבוש לשלמה ארצי

בשנת 1982 תחקיר של "כולבוטק" על הכנת כרוב חמוץ הרעיד את המדינה, ונוכל עקץ את שלמה ארצי, אז זמר צעיר. ורמי קליינשטין, צעיר עוד יותר, חיפש מישהו לרוץ איתו.

פרק 5: הלהיט שכבש את ישראל - משחקי המחשב הראשונים

לפני 40 שנה שודרה כתבה מיוחדת על ההמצאה החדשה ששטפה את ישראל וריתקה את כולם לטלוויזיה - איך זה נראה אז?

פרק 6: הרגעים הגדולים מאחורי שידורי הספורט בישראל

שידורי הספורט הישראליים אמנם צעירים יחסית אבל הספיקו לייצר לא מעט סיפורים - עמדת השידור שהולידה את המשפט האייקוני "אנחנו על המפה", השידור שהופסק בדיוק כשהחל דו-קרב הפנדלים ומי היו האנשים החזקים ברשות השידור שאפילו נהנו מטלוויזיה צבעונית?