איציק סעידיאן
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של איציק סעידיאן

איציק סעידיאן בסרטון חדש: "תודה שאתם מחזקים אותי"

נכה צה"ל שהצית עצמו בשנה שעברה בפתח תקווה שחרר סרטון חדש בקולו • בסרטון שהוקלט לקראת יום הזיכרון, אמר סעידיאן: "אנחנו לא צריכים יום מיוחד כדי לזכור את החברים שלנו"
סדר יום
03 במאי 2022
10:08

שנה לאחר שהצית עצמו מול משרדי אגף השיקום של משרד הביטחון בפתח תקווה, הלום הקרב איציק סעידיאן העביר הבוקר (שלישי) מסר חדש, ערב יום הזיכרון תשפ"ב. בהקלטה ששודרה היום בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, נשמע סעידיאן אומר את הדברים הבאים: "עוד מעט יום הזיכרון. מה זה יום הזיכרון בשבילי? בשבילי זה הישראליות יותר מהכול. כי כולנו בסוף בעצב הזה מחזקים אחד את השני. זה יום שעוברות הרבה רגשות ומחשבות".

"קודם כל אני רוצה להגיד שאני משתתף בצער המשפחות השכולות ופונה לחבריי הפצועים והפצועות בצה"ל", המשיך סעידיאן. "זה יום קשוח ואנחנו לא צריכים יום מיוחד כדי לזכור את החברים שלנו. אנחנו זוכרים אותם כל השנה. אז אני ממליץ לא להעמיס יותר מדי על עצמכם ביום הזה. תבחרו להיות יותר עם חברים קרובים, עם המשפחה, תלכו לים לנשום אוויר, לראות שקיעה, לגלוש". סעידיאן סיכם את דבריו במילים: "תודה שאתם מחזקים אותי בשיקום שלי. מחזק, מחבק ואוהב אתכם".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב 

לאה, אחותו של איציק סעידיאן, סיפרה לקרן נויבך בתוכנית על התהליך שעברו איציק ובני משפחתו ועל המקום שבו הם נמצאים כעת: "תודה לאל אנחנו במקום הרבה יותר אופטימי. עברנו לשיקום. הצוות כאן מדהים. שלב-שלב, יש לנו דרך ארוכה, צריך סבלנות. הוא איתנו, זה הכי חשוב. 48 השעות הראשונות עברו לנו כמו נצח. בשבוע-שבועיים שהוא היה מורדם ומונשם לא האמנו. זה היה מאוד קשה, במיוחד לאמא. אמא כאן 24 שעות. היא ויתרה על כל החיים שלה, שכחה לגמרי מהמציאות שהיא חייתה בה, לילה ויום. הוא היה קרוב לחצי שנה מורדם ומונשם".
לאה המשיכה: "הוא בקשר ישיר עם משרד הביטחון. כל מקרה שאנחנו מביאים אנחנו רואים נכונות ודאגה. אנחנו שמחים לדעת שהיום נכי צה"ל נמצאים בידיים טובות. אלפים פונים אלינו. אנחנו עם יד על הדופק. אנחנו מגשרים. המעשה הזה גרם להציל כל כך הרבה נפשות, משפחות, אימהות שבאות ואומרות שהנישואים שלהן צלחו בזכותו, ילדים שקיבלו אבא חדש בבית".

בחודש ינואר האחרון נשמע סעידיאן לראשונה בקולו מודה לרופאיו. בסרטון שמע שהוקלט לרגל יום הרופאה והרופא, נשמע סעידיאן אומר: "שלום רופאים יקרים, אני, איציק סעידיאן, רוצה לאחל לרופאים יום שמח ומאושר. אני רוצה להודות לבית החולים שיבא, למחלקת כוויות, לכל הרופאים, לפרופסור חייק ולד"ר חרץ, ולכל האחים והאחיות".

סעידיאן סובל מפוסט טראומה בעקבות שירותו כלוחם בגדוד 13 של גולני. הוא היה מעורב גם באסון הנגמ"ש במבצע צוק איתן, שהוביל למותם של 13 לוחמים בשכונת סג'עייה, בהם אורון שאול שנחטף והוכרז חלל צה"ל. בחודש ינואר השנה סעידיאן עזב לראשונה את חדרו בכיסא מיוחד ויצא לאוויר הפתוח, לבקשתו - שלושה חודשים לאחר ששב להכרה.