בני הזוג בוכריס, החודש (צילום: פלאש 90)
בני הזוג בוכריס, החודש (צילום: פלאש 90)

נחשפה העסקה של בוכריס

אחרי הריאיון באולפן שישי עם אשתו נעמה, מתברר מה הדיל השווה באמת מבחינת בוכריס: בבסיס היו לו החיילות, ובבית אישה צייתנית שתלך אחריו באש ובמים
אורית נבון
26 בפברואר 2017
20:58
עודכן ב 21:14

פתגם בורגני עתיק גורס שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה. ומי עומדת מאחורי גבר בוגדני שהורשע בבעילה אסורה בהסכמה? ובכן, אותה אישה בדיוק. שזה מוזר, כי בשום אופן אני לא מצליחה לדמיין גבר נבגד יושב מול המצלמות ומדבר בשבחי אשתו. אבל אישה נבגדת? ובכן, זה כבר משהו אחר.

"הם כל כך בודדים שם בבסיס"

אז מסתבר שבחצי השנה האחרונה ליוו מצלמות הטלוויזיה את הגברת נעמה בוכריס. מה יוצא מזה לאולפן שישי זה ברור, אבל מה הרוויחה בוכריס מהראיון הזה? אם בעלה חשב שכך ישקם את תדמיתו הציבורית, התגובות ברשתות החברתיות הוכיחו שזה לא ממש עבד.

ועדיין, כשבוכריס הישירה מבט למצלמה ואמרה ש"לא היה ולא נברא, כלום לא היה, גם לא מעידה", חשתי קודם כל חמלה. יש לי סימפטיה אוטומטית לנשותיהם של אנשי קבע, פשוט כי המחיר שהן משלמות על קריירה שאפילו אינה שלהן הוא כה גבוה, כה בלתי אפשרי. הנשים האלה מגדלות את הילדים לגמרי לבד, רק שבניגוד לחד הוריות, להן אין תקווה למערכת זוגית בעתיד, שהרי כבר יש להן אחת כזאת, אבל בעצם לא. זה הכי "ללכת עם, להרגיש בלי" שיש, ואולי בגלל שבדידות היא מרכיב בסיסי בנישואים שכאלה. אני יכולה להבין רומנים מהצד – גם בקרב אנשי קבע וגם בקרב נשותיהם.

הראיון עם נעמה בוכריס

אני עוד זוכרת את אותו פוסט ויראלי שכתבה אישתו של איש קבע אחרי הרשעתו של בוכריס. זו הייתה אישה דתייה שסינגרה על בוכריס כי "הם כל כך בודדים שם בבסיס, עושים לילות כימים בלי האישה, בלי הילדים, מצב מורכב". השורה התחתונה שלה הייתה שבמצב כזה רק טבעי שיתפתחו יחסים מחוץ לנישואים, והתגובות שקיבלה אז הוכיחו שהיא לא היחידה שחושבת כך.  

כמובן שהמקרה של בוכריס שונה משום שהיה כאן ניצול יחסי מרות, אבל משום מה הייתי בטוחה שאחרי ההרשעה, לפחות עובדה אחת ברורה לאשתו: שה"לא היה ולא נברא" הנחרץ ההוא של בעלה התברר כשקר גס. ובכן, לא. רק אחרי הראיון הזה הבנתי שנעמה בוכריס עדיין סבורה שלא קרה דבר לא רק בפן הפלילי. אשרי המאמינה. 

מה שווה לקיחת אחריות אם יש אחריה הכחשה?

מעבר לסיפור הזוגי האישי, הראיון הזה מחדד גם את הבעייתיות הגורפת שבהסדרי הטיעון. מה שווה הרשעה בבעילה אסורה בהסכמה ובהתנהגות שאינה הולמת, מה שווה המכתב של בוכריס שבו הוא "לוקח אחריות מלאה", אם אחר כך אשתו מכריזה שלא היה ולא נברא? מילא טוקבקיסטים שמסנגרים כעדר על גיבור ישראל, אבל שהאישה החוקית תזלזל כך במערכת המשפט?

"אני מצפה שכשיש עסקת טיעון שמקלה עם הנאשם, יהיה סימן שאלה מאוד גדול איך הגישו כתב אישום כל כך חמור... הוא הודה בגללי, כי אני ממליצה לו להודות במשהו שהוא לא עשה מאשר לשבת בכלא על משהו שהוא לא עשה", היא סיכמה, ותשמעו, אני במקום המתלוננת הייתי שוקלת את צעדיי כעת. אז אתה לוקח אחריות על מעשיך, אופק בוכריס, או שאתה לא לוקח? אי אפשר גם לפרסם מכתב התנצלות וגם לשלוח את אשתך לספר שהכל קשקוש. או שכן?

הדיל המושלם

יש משהו הזוי בגברים מסוגו של בוכריס, שמעדיפים הרשעה, רק לא להודות בבגידה. יש משהו הזוי גם בנשותיהם, שחרף העדויות וההוכחות, עדיין מדקלמות שהכל עלילה. ברוכה הבאה למועדון של גילה קצב, גברת בוכריס. אני מסתכלת עלייך מסנגרת על בעלך בכזה להט, ומתקשה להאמין שאישה אינטליגנטית מסוגלת להיות עיוורת עד כדי כך. מצד שני, את נשמעת כה משוכנעת בצדקתך, שלא נותר לי אלא להגיד: שאפו, אופק בוכריס, אין ספק שעשית פה את עסקת חייך, ואני ממש לא מתכוונת להסדר הטיעון. בבסיס היו לך החיילות, ובבית אישה כנועה וצייתנית שתלך אחריך באש ובמים – איזה יופי. אכן דיל מושלם.