הורוביץ ופריג'
צילומים: אבשלום ששוני ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

פריג' נגד הורוביץ': "רומס אותי באופן עקבי"

אחרי שהבטיח כי "מנהלת דמוקרטיה" שתתוקצב ב-50 מיליון שקלים תוקם במשרדו של השר לשיתוף פעולה אזורי, יו"ר מרצ חזר בו - מה שהצית עימות בין השניים
זאב קם
03 במאי 2022
08:54

הרוחות בתוך מפלגת מרצ סוערות בעקבות עימות חריף בין יו"ר המפלגה השר ניצן הורוביץ לבין השר עיסאוי פריג'. כך פורסם הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב. בימים אלו מוקמת על פי ההסכם הקואליציוני "מנהלת דמוקרטיה" תחת אחריות מרצ שתתוקצב ב-50 מיליון שקלים. בתחילת הקדנציה הוחלט שהמנהלת תפעל תחת אחריותו של השר פריג' במשרד לשיתוף פעולה אזורי. אלא שלאחרונה החליט הורוביץ שהמנהלת תוקם דווקא במשרד להגנת הסביבה של השרה תמר זנדברג.

גורמים בתוך מרצ מספרים שההחלטה הובילה לעימות חריף בין הורוביץ לפריג', עימות שהתפוצץ פומבית במהלך במהלך ישיבת שרי המפלגה בזום לפני כמה שבועות. הורוביץ הסביר בישיבה כי למרות רצון מרצ, לא היה אפשר ליישם זאת משום שהמשרד לשיתוף פעולה אזורי עוסק בענייני חוץ ולא בענייני פנים.

פריג' התפרץ בתגובה והודיע להורוביץ שהוא לא מקבל את ההסבר. "ניצן רומס אותי באופן עקבי, משיקולים פנימיים ובמתכוון", זעם פריג' ונטש את הישיבה. הורוביץ כעס על הדברים שהוטחו בו ואמר שלא הייתה להם סיבה. "עד שעושים משהו טוב, גם על זה יש טענות", הוא הוסיף. "אין לי כל סכסוך עם עיסאווי, אפילו נסענו ביחד לדובאי".

בלשכות הורוביץ ופריג' בחרו שלא להגיב לדברים.