ילדי גן. למצולמים אין קשר לכתבה.
(צילום: נתי שוחט, פלאש90)

בנצי גופשטיין הסית נגד ספר על טרנסג'נדרים – וכל העותקים אזלו

מחברת "שני אבאים": "הספר יצא ב-2003, ואחרי ששנים אני מקדמת אותו בדוכנים ובשעות סיפור הגיע בנצי אחד ועשה את כל העבודה"
דנה פרנק
26 בפברואר 2017
17:46
עודכן ב 27 פברואר 21:44

ביום שישי, סמוך לכניסת השבת, בנצי גופשטיין – מנהיג אירגון להב"ה, שחרט על דרכו מלחמה בהומוסקסואליות ויחסים בין יהודים לערבים – פרסם את הפוסט הבא: 

הפוסט הפך לוויראלי: רבים בקהילה הפיצו אותו והגיבו עליו. רבים פנו אל בן נאה עצמה בבקשה לרכוש ממנה את הספר, ובחנויות התקשרו למחברת, מקדה בן נאה, לבקש ממנה עותקים נוספים לאחר שהעותקים הקיימים אזלו.
הפוסט תפס את מקדה בן נאה, הסופרת שמאחורי "שני אבאים" באמצע ההכנות לשבת. "התחלתי לקבל המון הודעות מחברים", משחזרת בן נאה, בת 51, תושבת ירושלים מסורתית ובת לציונות הדתית. "השבת שעברה עליי הייתה מטלטלת מאוד. אבל ברגע שהשבת יצאה, הרגשתי חיבוק חזק שהגיע מכל הכיוונים. מה אגיד? הספר יצא ב-2003, ואחרי ששנים אני מקדמת אותו בדוכנים, בשעות סיפור ובכל מה שאפשר, הגיע בנצי אחד ועשה את כל העבודה".
הגדילו לעשות רעות נגר וג'ורג' אבני מהאתר WDG, אתר חדשות הקהילה הגאה, ששיחררו הזמנה לרכוש את כל ספרי הילדים באתר בהנחה של 15% תוך שימוש בקוד ההנחה Bentzi. "לפחות פעם בשבוע יש פוליטיקאי או בלוגר שרוצה להשיג קצת תשומת לב על הגב של הקהילה", מסביר אבני, "ואנחנו ממש עושים מאמץ להתעלם, לא לתת לו עוד במה ולא להפיץ את הדעות החשוכות הלאה. אבל במקרה של גופשטיין, הבחירה להיטפל לספר ילדים – ועוד ממש ביום המשפחה – הרגישה לנו כמו הזדמנות מצוינת להפוך את המר למתוק".
הסיפור של "שני אבאים" הפך את היום ליום המכירות החזק ביותר של האתר אי פעם. אם בימים כתיקונם נמכר ספר אחד או שניים ביום, היום (ראשון) נמכרו עד לשעות הצהריים 58 ספרים. "שני אבאים" היה הנמכר ביותר, אם כי שני ספרי ילדים אחרים שנמכרו בחנות אזלו לחלוטין בהוצאה עד לכתיבת שורות אלו.
 "אנשים פשוט רצו לעשות משהו בתגובה, ואנחנו נתנו להם את האפשרות", מוסיפה נגר. "הרבה מהקונים כתבו לנו שהם הזמינו עותק לגן הילדים שנמצא בשכונה שלהם או לגן שהם עצמם היו בו כילדים". "הציעו לנו לתרום עותק אחד לבנצי עצמו", מספר אבני. "אנחנו עדיין שוקלים".