-

21 ילדים נותרו יתומים: אלו שלושת ההרוגים בתאונה הקטלנית בדרום

ציפי שמעוני, אם לעשרה משדה עוזיהו, פנטנש אובנך, אם לשמונה מקריית מלאכי ומתניה איובי, אב לשלושה מאבן שמואל • שישה בני אדם נוספים נפצעו, אחד מהם במצב קשה
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
03 במאי 2022
16:00
עודכן ב 00:06

תאונה קטלנית בדרום: שלושה בני אדם נהרגו בתאונת דרכים שאירעה אתמול (שלישי) בדרום בין משאית לכמה כלי רכב. המשאית התהפכה על מספר כלי רכב סמוך למושב במועצה האזורית באר טוביה, ליד קריית מלאכי. אדם נוסף נפצע קשה בתאונה, שניים במצב בינוני ושלושה קל. נהג המשאית, ממזרח ירושלים ללא הרשעות קודמות, נלקח לבדיקות בבית חולים. 

אחת ההרוגות בתאונה היא ציפי שמעוני, תושבת המושב שדה עוזיהו ואם לעשרה ילדים. היא הובאה הלילה למנוחות בבית העלמין במושב. הרוגה נוספת היא פנטנש אובנך, אם לשמונה מקריית מלאכי. ההרוג השלישי - מתניה איובי, אב לשלושה ממושב אבן שמואל.

פנטנש אובנך וציפי שמעוני

עו"ד רוית בן עמי עוז שמייצגת את נהג המשאית מטעם הסניגוריה הציבורית מסרה: "מדובר בנהג ללא עבר תעבורתי. הוא נמצא במצב נפשי קשה לאור התוצאה הקשה של התאונה. הוא משתף פעולה עם החוקרים  ומסר גרסה להשתלשלות האירועים שהובילו לתאונה. הוא ומשפחתו ביקשו להביע צער עמוק על אובדן החיים בתאונה וביקשו למסור את תנחומיהם למשפחות".

משחזור האירוע עולה כי התאונה ארעה לאחר שנוצר פקק בשל רכב שרוף בהמשך הדרך. משאית התנגשה ברכב האחרון בפקק, העיפה אותו מעבר לכביש, התהפכה, מחצה שני כלי רכב והתנגשה בשניים נוספים. 


זירת התאונה. צילום: דוברות איחוד הצלה

חובשי מגן דוד אדום אוראל אסולין ומאיר אביבי שהגיעו לזירה סיפרו: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד עם מעורבות משאית שהתהפכה ותחתיה נלכדו שני רכבים, רכב נוסף שהיה בסמוך ועוד 2 רכבים שהיו בתעלות בצידי הכביש. בסיוע כוחות חירום נוספים חילצנו מאחד הרכבים שהיו בתעלות שני פצועים, אישה בשנות ה 40 שהייתה מחוסר הכרה ולאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותה וגבר כבן 60 שנפגע באורח קשה הורדם והונשם בשטח ופונה לבית החולים אסותא באשדוד בניידת טיפול נמרץ". 

"מרכב נוסף שהיה בתעלה בצידו השני של הכביש חילצנו שני נשים כבנות 60 כשהן בהכרה מלאה, הן נבדקו בשטח ופונו גם כן לבי"ח אסותא באשדוד. אישה בת 61 וצעיר בן 22 חולצו מרכב שהיה בסמוך לחלקה האחורי של המשאית כשהם בהכרה וסובלים מחבלות בפלג גופם העליון. הם טופלו בשטח ופונו באמבולנס מד"א לבית החולים ברזילי באשקלון. גבר בשנות ה-30 חולץ מרכב שהיה מתחת לחלקה האחורי של המשאית כשהוא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רפואיות נקבע מותו", הוסיפו החובשים. "אדם מחוסר הכרה נוסף נלכד ברכב פרטי מתחת לחלקו הקדמי של המשאית . נהג המשאית, גבר כבן 27 שהיה בהכרה מלאה ושכב על הכביש טופל במקום ופונה גם הוא לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב".