עומר טביב

"חשוב לי שהוא לא סבל, וזהו": מסע עם משפחתו של סמ"ר עומר טביב שנפל בשומר החומות

סמל ראשון עומר טביב, לוחם הנח"ל שנפל חודש לפני שחרורו מצה"ל, היה החייל היחיד שנפל במבצע "שומר החומות" בגבול הרצועה
רובי המרשלג
04 במאי 2022
08:43

סמל ראשון עומר טביב נפל חודש לפני השחרור. הוא היה חייל צה"ל היחיד שנפל במבצע שומר החומות. רובי המרשלג ליווה את משפחתו בחודשים שחלפו מאז נפילתו. "אני על אוטומט, פעם הייתה תכלית, היום אני קם כי צריך לקום", מספר אמיר, אביו של עומר. אמו, טלי, אומרת כי "פתאום הבית דממה, השקט הזה חותך כמו סכין".

שנה בלי עומר: צפו במסע עם משפחת טביב ששודר בחדשות הערב בכאן 11

שמונה חודשים של כאב נדרשו לטלי כדי לאזור כוחות ולבוא אל המקום שבו נפל עומר בנה. זה קרה ב-12 במאי בשנה שעברה, ביום הרביעי למבצע שומר החומות. עומר, לוחם בגדוד 931 של הנח"ל, חודש לפני חופשת השחרור, נמצא ברכב מסוג "דוד" עם שניים מחבריו. הם מאבטחים את נתיב העשרה. מחבלי חמאס מזהים הזדמנות שבה הכוח חשוף, ויורים טיל קטלני.

איתי לוי, חבר כיתת הכוננות, נתיב העשרה סיפר כי "זו נקודה שמסתובבים בה בשיגרה, בנקודה הזו עמד הג'יפ, ופה הוא נפגע. דקה לפני שהג'יפ עלה באוויר הצלחנו אמנון (קב"ט המועצה האזורית חוף אשקלון) ואני להוציא את עומר החוצה, ירו עלינו המון פצמ"רים".

טלי, אמו של עומר, אמרה לאיתי ולאמנון: "חשוב היה לי שהוא לא סבל". בתוך הכאוס, פיצוצי תחמושת ברכב הבוער וירי חמאס שמנסה לפגוע במאמצי החילוץ, פינו אמנון ואיתי שני חיילים פצועים. ואז הם מבינים שמישהו חסר. עומר. ימים אחר כך הם יקבלו צל"ש על קור הרוח והנחישות".

12 אזרחים נהרגו בשומר החומות, וחייל אחד. עומר טביב. זה קרה תשעה חודשים לפני שמלאו לו 22 שנים. תשעה חודשים אחרי, ביום הולדתו ה-22 של עומר, חברים ומשפחה מנסים לכמה רגעים להחזיר את שמחת החיים שאפיינה אותו.