מטוס אל על

בגלל סכסכוך עבודה: אל על מבטלת טיסות ברגע האחרון

מחזיקי הכרטיסים לטיסה לוונציה קיבלו הודעה, שעות לפני ההמראה, על ביטול הטיסה "בנסיבות מבצעיות". בין הנהלת החברה לטייסים סכסוך הנוגע לתנאי העסקתם ושכרם
שרון עידן
04 במאי 2022
21:55

הסכסוך בין טייסי אל על להנהלת החברה מגיע לטיסות: החברה נאלצה לבטל טיסה לוונציה שעות לפני ההמראה עקב חוסר יכולת לאייש צוותים. בהודעה שנשלחה הערב (רביעי) למחזיקי הכרטיסים נכתב שהטיסה בוטלה "מסיבות מבצעיות". כמו כן בוטלה טיסה מישראל לבוסטון וחזרה.

עובדי חברת אל על שיגרו השבוע מכתב לטייסי החברה, בו הם מתריעים בפניהם שהמצב בחברה רגיש, ורומזים להם שלא לנקוט במהלכים שייגרמו נזק לחברה. במכתב של ועדי העובדים - לטייסים - הם מתבקשים שלא לנקוט בפעולות חד צדדיות במסגרת מאבקם על שיפור תנאי שכרם. "אל תשכחו שהחברה עברה שנתיים קשות. אל תמתחו יותר מדי את הדברים. אתם צריכים לקחת בחשבון את מה שהיה מבחינת מה שאתם דורשים, תנו לחברה לעבור את הקיץ בשלום". במכתב מצוין כי החברה תשלם מחיר כבד כשהנוסעים יעברו לחברות אחרות ולא יטוסו אל על.

ועד הטייסים הגיב לפנייה: "בזמן שהחברה עמדה על סף פשיטת רגל – הטייסים טסו בזמן קורונה לחילוץ ומטען, ויתרו מיוזמתם וגם ספגו קיצוץ של 50% משכרם. אף עובד אחר בחברה לא עשה זאת. בזמן שהחברה לא מסוגלת לתכנן לוח זמנים מראש – הטייסים טסים על גבול המגבלות, ועובדי החברה שהוציאו לחוסר יעילות שם רע מסדרים לעצמם 'תמריצי קיץ'.

"בזמן שהחברה לא נערכת עם מטוסים לקיץ – הטייסים מציעים מגוון פתרונות, וההנהלה אינה מנהלת משא ומתן. בזמן שהטייסים מגנים על שמי המדינה, ומטיסים את חברת התעופה הבטוחה בעולם – עובדי החברה עסוקים בבחירות להסתדרות. עכשיו אתם תחליטו למי אתם מאמינים". 

תגיות:
אל על